ZTE’den Kamerasız Akıllı Telefon!

Günümüzde kameralar, telefonlar için olmazsa olmaz unsurlar arasındaki yerini almıştır. Akıllı telefonların piyasaya çıkmasıyla birlikte yüksek çözünürlüklü kameralar telefonlara entegre edilmiştir.

Teknoloji dünyasının en önemli ülkeleri arasında yer alan Çin‘in önemli akıllı telefon üreticilerinden olan ZTE son derece ilginç bir hamleyle karşımıza çıktı.

ZTE ön ve arka kısmında kamera bulunmayan akıllı telefon modeli ZTE S3003‘ü duyurdu ve bu durum büyük bir dikkat çekti.

ztee

ZTE S3003 Özellikleri

ZTE S3003 modeli geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Cihazın en önemli ve dikkat çekici özelliği ise, ön ve arka yüzünde kamera bulunmaması.

Günümüzde adeta selfie çılgınlığı yaşanmakta ve sadece arka kameralar değil, ön kameralar bile olmazsa olmaz bir konu haline gelmiştir. Görüntülü konuşma teknolojisinin gelişmesi ve daha akıcı bir hal alması da bu durumu etkilemiştir.

Kamera bulunmayan ZTE S3003 giriş seviyesinde bir akıllı telefon olarak dikkat çekiyor. Cihaz 5 inç büyüklüğünde 720X1280 çözünürlükte ekrana sahip olacak.

ZTE S3003 4 çekirdekli 1.5 GHz hızında işlemciye sahip. 1 GB RAM içeren cihaz, 8 GB dahili depolama alanına sahip. Cihazın ağırlığı ise 117 gram olarak açıklandı.

Hedef Kurumsal Müşteriler!

ZTE firması kamera bulunmayan akıllı telefonunun satışı için en fazla kurumsal müşterileri hedef kitle olarak seçti. Bazı şirketler belgelerin dışarı sızdırılmaması için kamerasız telefon kullanımını zorunlu tutabiliyor.

Geçmiş dönemlerde BalckBerry tarafından kurumsal müşterilere yönelik üretilen cihazlar fazla tutulmamıştı. ZTE ise kendi cihazlarında durumun farklı olduğunu ve özellikleri iyi olan cihazın tutulacağını belirtiyor.

ZTE tarafından piyasaya sürülecek olan cihazın fiyatının da uygun seviyelerde olması beklenirken, kamera bulunmaması da pil ömrünü olumlu yönde etkileyecektir.

Bakalım firmalar kamerasız telefonlara beklenen ilgiyi gösterecek ve bu da yeni modellerin piyasaya çıkmasına neden olacak mı?

Bir önceki yazımız olan Avoid Oyun İncelemesi! başlıklı makalemizde android, android oyunlar ve avoid hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

iOS 9 Sürümünü iOS 8.4.1’e Düşürme!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478