Zombi İncelemesi

2012 yılında Wii U oyun konsoluna özel olarak geliştirilen Zombi U oyunu, bu yıl içinde diğer konsollara ve PC platformuna geleceğini duyurmuştu. Geçtiğimiz haftalarda çıkışını gerçekleştiren oyunu eleştirenler ve övenler oldu.

Genel anlamıyla atmosfer konusunda başarılı bulunan yapıma verilen notlar şu şekilde oldu:

GamesRadar+ – 50

IGN İspanya – 68

GamePro Almanya – 70

Metro GameCentral – 70

Hobby Consolas – 76

God ise a Geek – 80

VideoGamer – 80

zombii

Ubisoft firması tarafından geliştirilen ve yayınlanan oyun, ilk çıktığı dönemde büyük bir ses getirmişti.

En Büyük eleştiri Grafiklere!

Oyunun atmosferi gerçekten oldukça iyi. Ubisoft firması atmosfer anlamında güzel bir iş çıkarmış. Sesler ve kasvetli hava sayesinde korkulu atmosferi hissetmeniz mümkün.

Oyunla ilgili en büyük eleştiri ise grafik konusuna getirilmiştir. Açıkçası bu eleştiriler de son derece haklı. Oyun 2012’de Wii U için çıkan versiyonuna yakın grafikler sunuyor. Bu durum da özellikle yeni nesil konsol sahiplerini rahatsız ediyor.

PC versiyonunu ise beğenenler olduğu gibi ağır bir şekilde eleştirenler de mevcut. Eleştirilerin ortak noktası ise çıkan diğer yeni oyunlara nazaran hayal kırıklığı yaratan görsel kalite.

Zaman Tanımak Lazım!

Ubisoft firması 2012 yılında çıkardığı Zombi U oyunundan beklediği geliri elde edemedi. Wii U‘nun satış rakamlarının az olması bu durumun en önemli nedeni oldu. Firma da Wii U platformundan çıkarak diğer konsollar ve PC platformuna geldi.

zombiii

Oyun konsollarına özel olarak üretilen oyunların diğer konsollara ve PC‘ye uyum sağlaması zaman alan bir konu. Bu nedenle Ubisoft‘u bu oyunla değerlendirmeden serinin devamını görmek lazım.

Zombi oyununu, grafik kalitesini umursamayan kullanıcılar, sadece korku dolu atmosferi için dahi tercih edebilirler. Bunun yanı sıra PC kullanıcıları da verim alabilir.

Zombi oyununda bölümler arası geçiş ve hikaye oldukça sağlam. Bunun yanı sıra ekranda yer alan harita ile işimiz daha da kolaylaşıyor. Oyunun diğer bir özelliği de yakın çekimlerde hissettirdiği korku.

Zombi aradan geçen 3 yılda görsel anlamda kendini pek geliştirememiş ancak diğer konsollar ve PC için çıkması umut verici bir gelişme. Oyunun satış rakamları ve elde edeceği gelir ise büyük bir merakla bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan SOMA Oyun Ön İnceleme başlıklı makalemizde frictional games, gerilim oyunları ve korku oyunları hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

WWE 2K16 Geliyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478