Zeiss Lens’ ler Sayesinde Telefonunuzla Profesyonel Fotoğraflar Çekebilirsiniz!

Zeiss ve Exolens firmaları mobil telefonlar için DSLR kalitesi sunacak lensler üretmek için ortaklaşa çalışacak. Buna göre telefonumuzdan şu an olduğundan çok daha iyi resimler çekebilmek çok yakında mümkün olabilecek diyebiliriz. Yani artık DSLR taşımaya gerek kalmayacak,  sadece lensleri yanımızda taşımak yeterli olabilecek. Ayrıca şu an için ilk olarak CES’ te tanıtımı yapılan ve İPhone 6 ile 6S’e özel olarak piyasaya çıkarılacak olan bu optik lensler, ilerde bütün telefonlara uygun olarak piyasada yerini alacak.

Zeiss Lens

Bununla beraber, şu anda test aşamasında olan ve 2016’nın ikinci çeyreğinde piyasaya çıkması beklenen bu optik lenslerin profesyonel fotoğrafçılardan tam not aldığını da belirtelim. Bu da telefonunuzla uyumlu bir optik lens edinmeniz durumunda bir anda dünyanın en iyi kamerasına sahip bir telefona kavuşacağınız anlamına geliyor ki, bu da harika bir gelişme. (Ayrıca bu gelişme bundan sonra almak isteyeceğimiz telefonlarda en çok dikkat ettiğimiz özelliklerden biri olan kamera özelliğinin eski önemini yitireceği anlamına da gelebilir.)

Optik lenslerin fiyatı hakkında ise şimdilik ne yazık ki hiç bir bilgi bulunmuyor. Ancak pek çok kullanıcıya göre, bu fiyat kesinlikle ucuz olmayacak. Bunun yanı sıra, optik lenslerin fish eye, makro lensler gibi özellikleri de farklı oranlara sahip olacak yani bu farklı telefon modellerine özel olarak çıkacak olan bu optik lensler birbirinin aynısı olmayacak.

Bir önceki yazımız olan Oculus Rift Satışa Çıktı! başlıklı makalemizde Oculus Ready, oculus rift ve Oculus Touch hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Dünyanın en küçük yakıt hücreli şarj istasyonu sizlerle

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478