Zeiss, iPhone için geliştirdiği lenslerin tanıtımı sağlandı

Mobil dünyada özellikle Nokia’nın popüler olduğu zamanda çok fazla aktif olan Zeiss ExoLens ile kurduğu ortaklık kapsamında iPhone modellerine yüksek kaliteli lensler getirmektedir. Dünyanın genel olarak en eski optik üreticileri arasında yer alan Zeiss Amerika merkezli mobil aksesuar üreticisi ExoLens ile ortaklığa giderek Apple iPhone 6s ile iPhone 6S Plus uyumlu yeni lenslerini duyurmuştur.

11

 

Kurulan bu ortaklık kapsamında ‘makro, geniş açı ile tele’ olmak üzere üç farklı lens hazırlanmış durumdadır. Tasarımsal olarak ise Zeiss’in profesyonel seviye lenslerine benzemekte olan iPhone optikleri, cihazlara özel bir yardımcı aparat ile tutturulmakta ve tahmin edeceğiniz gibi yüksek kalitede yaratıcı fotoğraflar çekilmesine imkân sağlamaktadır. Makro lens daha çok detay çalışılırken kullanılabilen, geniş açı lens manzara veya mimari, son olarak ise tele lens ile dış mekân aksiyon ile spor çekimlerinde ön plana çıkarmaktadır. Zeiss’den beklendiği üzere renk sapması sorunu bulunmayan lensler parlama önleyici özel kaplamalar ile gelmekte ve suyla toza karşı dayanıklı bir gövde barındırmaktadır. Fiyatları ise henüz belli olmayan lenslerin 2016’nın ikinci çeyreğinde satışa çıkacağı söylenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Fiyatı Küçük, Performansı Büyük Telefon: Cubot Note S! başlıklı makalemizde Cubot Note S, fiyat ve Özellikler hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Fiyatı Küçük, Performansı Büyük Telefon: Cubot Note S!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478