Youtube’un En Çok Kazananı Kimler?

Youtube’da para kazanmak amacıyla yüklenen ilginç videolar, resimler ya da müziklerin yanı sıra, kendi bloğunu oluşturan ya da kanal kişilerde oldukça popüler. Apayrı bir platform haline gelen Youtube’da popüler olmanın en güzel yanı ise, para kazandırıyor olması. Bu kadar çok tıklanma sayısı da reklam vermek isteyen büyük firmaları harekete geçirmiş ve tıklanan videolara oldukça yüksek ücretlerle reklam vermeye başlamışlar.

 

            Ünlü iş dergisi Forbes’ta, Nielsen ve IMDB’den aldığı rakamlara dayanarak Youtube’da astronomik kazançlar elde eden popüler kişiler arasında bir sıralama yapmış. Forbes’e göre ilk sırada PewDiePie yer alıyor. İsveç asıllı video oyun yorumcusu olan PewDiePie’nin en dikkat çekici özelliği, ‘Let’s Play adını video oyunları oynarken verdiği tepkiler. PewDiePie’nin Eylül 2015 tarihinde takipçi sayısı 40 milyona yaklaşmış. PewDiePie’nin yüklediği videolar ise toplamda 10 milyarın üzerinde görüntülenerek 12 milyon dolar kazanmış.

                 Youtube’da çok kazanan bir başka kişi ise, KSI. 11 milyona yakın takipçisi bulunan KSI’nın toplam izlenme sayısı ise, yaklaşık 2 milyar. Bu izlenme sayısının KSI’ya sağladığı kazanç ise 4.5 milyon dolar. Youtube’un diğer kazananları ise komedyenler. Bu komedyenlerden birisi olan Smosh’un 21 milyondan fazla abonesi ve 8.5 milyon dolar kazancı var. Bir diğer komedyen olan Fine Brothers’ın takipçi sayısı ise, 13 milyondan fazla olmasının yanı sıra, yıllık kazancı da 8.5 milyon dolar. Müzik alanında en çok kazanan Youtube kullanıcısı olan kişi ise, Lindsey Stirling. Lindsey Stirling’in Youtube’dan yıllık kazancı 6 milyon dolar. Takipçi sayısı ise 7 milyondan fazla. Youtube’un en çok kazananları listesinin en altında ise makyaj videoları hazırlayan Michelle Phan var. 8 milyondan fazla takipçisi olan Phan’ın 3 milyon dolarlık kazancı bulunmakta.

               Eğer siz de video yayınlayarak para kazanmak isterseniz, birçok kişinin yaptığı gibi Youtube’da ücretsiz bir kanal açıp popüler olmayı deneyebilirsiniz. Kanal açmak için tek yapmanız gerekense, gmail adresi alarak işe başlamak. Daha sonra, etkili bir kanal ismi ve kanal logosu düşünüp dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz. Youtube’a video yüklemek istediğinizde ise Youtube’da bulunan videolardan yardım alabilmeniz mümkün.

 

Bir önceki yazımız olan Facebook'tan Ses Değişimi! başlıklı makalemizde Facebook, facebook bildirim sesi ve facebook bildirim sesi açma hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Facebook’tan Ses Değişimi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478