YouTube’de Videoları Öne Çıkarma!

Dünya’nın en popüler video yükleme ve video izleme platformu olan YouTube, yenilikleri ile dikkat çekiyor. Her gün milyonlarca kişinin aktif olarak ziyaret ettiği sayfa, teknolojik yeniliklere bağlı olarak gelişimini sürdürüyor.

YouTube‘ye üye olmanız durumunda kendi videolarınızı yükleyebiliyorsunuz. Bu videoların izlenme sayısı artış gösterdikçe, videonuza YouTube tarafından eklenen reklamların izlenme oranı da artıyor. Bu da kazanç sağlamanızı ve bu gelirin sürekli artmasını sağlıyor. Bunun için videolarınızın ve kanalınızın öne çıkması son derece önemli bir konu.

Youtube videolarını öne çıkarmak için şu yolları izlemeniz size avantaj sağlayacaktır.

youu

1 – YouTube‘ye video yüklerken bu videonun kalitesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Firmanın sadece kaliteli videoları ön plana çıkardığını unutmadan hareket etmeniz son derece önemlidir. YouTube’nin gelişmiş yazılımı ile videoların kalitesi anında saptanıyor.

2 – YouTube tarafından videonuzun ön plana çıkarılmasını istiyorsanız, başlık seçiminize son derece özen göstermelisiniz. Başlığınızın video içeriğini tam olarak yansıtması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, kullanıcıların sık aradığı kelimeleri tercih etmeniz de oldukça önemli bir durumdur.

3 – YouTube tarafından videonuzun ön plana çıkarılması için, yüklediğini videonun açıklama kısmına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu kısımda, videoyu anlatan bir paragraf hazırlamanız büyük bir artı katacaktır. Bu kısıma video başlığını eklemeniz de oldukça önemli bir ayrıntıdır.

4 – YouTube‘de yüklediğiniz videonun öne çıkması için, etiketler kısmına da oldukça özen göstermeniz gerekmektedir. Bu kısımda videonuzla alakalı olan etiketlerin sayısını fazla tutmanızda da büyük bir fayda vardır. Bunun yanı sıra belirlenen etiket sınırını aşmanız durumunda videonun kaydedilmeyeceğini de belirtelim.

8 – YouTube‘de videonuzun öne çıkması için adınıza açtığınız kanalın da büyük önemi vardır. Kanalınızı görsel bir şekilde başarılı olarak ayarlamanız durumunda abone sayınız artacak ve bu durum da izlenme sayısına olumlu etki edecektir. Ana sayfanızda oynatma listeleri olması, kapak fotoğrafı eklemeniz son derece önemli ayrıntılar arasında yer almaktadır.

YouTube‘nin reklam payından hissenize düşeni almak ve bu hisseyi arttırmak için bu basit yöntemleri izlemeniz gerekmektedir. Tüm bu ayrıntılara dikkat ederek çok daha fazla izlenme sayılarına ulaşmanız ve gelirinizi arttırmanız mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Messenger'a Snapchat Özelliği Geliyor! başlıklı makalemizde anlık mesajlaşma, facebook messenger ve facebook messenger yeni özellik hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • cafer2 sene önce
  • ModaSky bu konuda on numara

Sıradaki içerik:

Lost Echo Mobil Oyununa Yoğun İlgi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478