Yoğun Siber Saldırılar Türkiye’de İnternet Bankacılığını Çökertti!

Bundan birkaç gün önce, Anonymus, yayınladığı videoda Türkiye’nin Işid’e destek verdiğini ileri sürmüş ve Türkiye’de bulunan internet sitelerine siber savaş ilan etmişti. Bunun yanı sıra Anonymus, son on gündür Türkiye’ye yapılan Kanada merkezli binlerce saldırıyı da üstlenmişti. 14 Aralık’tan bu yana devam eden saldırılarda özellikle tr. uzantılı sitelere saldırı düzenleyen Anonymus, toplamda 40 bine yakın siteye saldırı düzenlendiğini duyurdu.

Anonymus

Anonymus’un 10 gündür devam eden saldırıları bu gün içerisinde tekrar yoğunlaştı ve önemli bankaların sunucularının çökmesine neden oldu. Üstelik bu bankalar arasında Akbank, Ziraat Bankası, İş Bankası ve Garanti Bankası gibi önemli bankalar da bulunduğundan dolayı bu bankaların internet sitelerine şu an için erişilemiyor.

Dolayısıyla Anonymus’un yayınladığı Türkiye’ye tehdit videosunda söylediği”önemli bankalarınıza saldıracağız” sözünü gerçekleştirdiğini maalesef söylemek gerek.

Ayrıca saldırılardan Ulaştırma Bakanlığı‘nın nasiplendiğini de belirtelim. Ayrıca yapılan saldırılardan dolayı Ulaştırma Bakanlığının internet sitesine girilemediği gibi santrallerine de ulaşım sağlanamıyor.

Bununla birlikte, yukarıda saydığımız kurumların arasında saldırıya uğrayan sitelerin en önemlisi elbette turkiye.gov.tr adlı internet sitesi. Şu an için siteye erişim sağlanamadığını da maalesef belirtmek gerek. Anonymus’un saldırıları durdurmak içinse, Türkiye’nin Işid’e destek vermekten vazgeçmesi gerektiğini şart koştuğu yayınlanan videoda yer alan bilgiler arasında.

Öte yandan, Rusya’nın Türkiye’nin İşid’e destek verdiği şeklindeki iddialarının hemen ertesinde aynı iddianın Anonymus tarafından gündeme getirilerek saldırı yapılması zamanlama açısından oldukça dikkat çekici denilebilir.

Bir önceki yazımız olan App Store'un Yılbaşı İndirimlerini Kaçırmayın! başlıklı makalemizde app store, Gameloft ve yılbaşı indirimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

En Popüler Mobil Uygulamaları Belli Oldu

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478