Yerli Otomobil Kamuflajsız Olarak Görücüye Çıkacak!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın geçtiğimiz günlerde basına tanıttığı yerli otomobil, tasarım olarak Cadillac BLS’ye benzerliği yüzünden eleştiri almıştı. Her ne kadar yerli otomobile destek verenler olsa da, tasarım olarak Cadillac BLS’ye benzediği yönündeki eleştirilere Bakanlık cephesinden cevap gelmiş ve gelen cevapta, genel olarak otomobil tasarımlarının birbirine benzediği ve bunun normal bir durum olduğu ifade edilmişti.

yerli otomobil 2

Bu açıklamaya ek olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, yerli otomobilin prototiplerinin hazır olduğunu, şu anda ise aracın Crossrover yani diğer bir deyişle jip adı verilen bir prototiple 22 Aralık’ta hazır olacağı bilgisini paylaştı. Yerli otomobilin üretim süreci hakkında da bilgi veren Sanayi Bakanı, aracın prototipi hazır olduktan sonra, üzerine TÜBİTAK’ın teknolojisinin entegre edildiğini ve daha sonra aracın yoğun testlere tabi tutulduğunu ifade etti. Oldukça uzun ve yorucu geçen bu çalışmalardan sonra ise aracın modeli maalesef yine belli olmayacak yani kamuflajlı olacak. Bununla birlikte, vatandaşların en çok merak ettiği konu, elbette aracın modelinin nasıl olacağı. Bundan dolayı konuya ilişkin bilgi veren Sanayi Bakanı, 2016 yılının sonlarında çalışmaların tamamlanarak filo üretiminin gerçekleşeceğini ve böylece aracın son görünümünün belirlenmiş olacağını da sözlerine ekledi. Sanayi Bakanı’nın yerli otomobille ilgili olarak verdiği en önemli bilgilerden biri de, yerli otomobilin 2018’de uluslararası öneme sahip olan İstanbul Autoshow’da görücüye çıkacağı yönünde.

 

Bir önceki yazımız olan HTC'den Akılalmaz Kampanya: İPhone 6/6S'i Getirene A9 Ücretsiz! başlıklı makalemizde apple, htc ve HTC One A9 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung’un Ustalık Eseri: Gear S2!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478