Yeni Toshiba DynaPad Tanıtıldı!

Apple tarafından başlatılan ince ve hafif dizüstü bilgisayar yarışına önce Dell sonra da Microsoft dahil olmuştu. Şimdi de Toshiba, bu konudaki yeni modelini tanıttı. Son derece iddialı bir modelle gelen Toshiba, pazardaki payını arttırmak istiyor.

Toshiba tarafından DynaPad adı verilen bu yeni bilgisayar özellikleri göz önüne alındığında, özellikle Microsoft’un SurfaceBook modeline rakip olacak gibi görünüyor. Cihazın tanıtımıyla birlikte özellikleri ve fiyatı konusu da netleşmiş oldu.

Toshiba DynaPad Özellikleri!

Dünyada öne çıkan dizüstü akımı olan Hibrit türünde üretilen Toshiba DynaPad, hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanılabiliyor. Yani cihazın ekranı dokunmatik olduğundan, klavyeden ayrıldığında tablet görevi görüyor.

Toshiba DynaPad, 12 inç boyutunda ekranla geliyor. Ekran IPS dokunmatik özelliğiyle dikkat çekiyor. Ekranın çözünürlüğünün ise Full HD olacağı açıklandı. Yani canlı renkler bizleri bekliyor. Cihazın ekranında parmak izinin önlenmesi için çift katman kullanıldığını da belirtmekte fayda var.

toshibaa

Cihazın işlemcisine baktığımızda ise, 1.44 GHz çalışma frekansına sahip Intel Atom işlemci görüyoruz. Cihazın işlemci konusunda beklentiler daha yüksekti ancak Toshiba, bu işlemci setini tercih etti ve hız konusunda sorun yaşamayacaklarını açıkladı.

Toshiba DynaPad, 4 GB RAM içerecek. Cihazın dahili depolama seçeneklerinin de farklı olması bekleniyor. Bu nedenle farklı depolama modelleri ile farklı fiyatlar belirlenecek gibi görünüyor. İşlemci ve RAM konusuna baktığımızda cihazın Microsoft SurfaceBook’a rakip olması oldukça zor görünüyor.

Toshiba DynaPad, 6.6 mm kalınlığı ve 659 gram ağırlığı ile dikkat çekior. Cihaz, klavye ile birlikte kullanıldığında ise, 14.9 mm kalınlık ve 996 gram ağırlığa sahip oluyor. Cihaz, Wacom Active Electrostatics TruPen ile birlikte satışa çıkacak. Yani cihazın kalem desteği de olacak.

Toshiba DynaPad Fiyatı!

Toshiba DynaPad, 2016 yılının ilk çeyreğinde ülkemizde satışa çıkacak gibi görünüyor. Cihazın ilk olarak Aralık ayının sonlarına doğru Japonya‘da satışa çıkacağı belirtildi. Cihazın satış fiyatı ise, 1100 Dolar olarak belirlenmiş durumda.

Toshiba DynaPad hafifliği ve inceliğiyle dikkat çekiyor ancak donanım anlamında rakiplerinden bir nebze geride kalıyor. Cihazın beklenen satış rakamlarını elde edip etmeyeceği merakla bekleniyor ancak bu fiyat etiketiyle başarılı olması uzmanlarca zor bir ihtimal olarak değerlendiriliyor.

Bir önceki yazımız olan Pepsi Telefon Üretiyor! başlıklı makalemizde android telefonlar, pepsi p1 fiyatı ve pepsi p1 ön inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Toshiba DynaPad

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478