Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğü: Figment VR!

İPhone’ları sanal gerçeklik gözlüğüne dönüştürmek için Cardboard gibi maliyetli bir teknolojiyi kullanmak istemeyenler için, alternatif olarak daha uygun fiyatlı bir teknoloji olan Figment VR’yi rahatlıkla önerebiliriz. Akıllı telefonların kasasını sanal gerçeklik gözlüğüne dönüştürebilen Figment VR, eski bir Google çalışanının projesi. Figment VR’yi geliştiren bu çalışanın adı ise, Zi Wang. Eski bir Google çalışanı olan Zi Wang, önemli bir görev aldığı Nexus 5’i geliştirdikten sonra Google’dan ayrılarak kendi şirketini kurmuş. Zi Wang’ın kurduğu şirkette geliştirdiği ilk proje ise, Figment VR. Tasarım olarak en önemli farkının yan taraftan gelecek olan ışığı engellememek olan Figment VR’nin yay desteği sayesinde hafif sallama yaparak oldukça pratik bir şekilde sanal gerçeklik kaskına dönüşebildiğini söyleyebiliriz. Uygun maliyetli bir sanal gerçeklik kaskı olan ve zengin görsel izleme deneyimi sunan Figment VR’nin çerçevesi polikarbonattan yapılmış. Gövde kısmında ise İPhone 6 ve 6 Plus’taki gibi 6000 serisi alüminyum kullanılmış.

Figment vr1

Arkasına doğru katlanabilen lens bölümü ihtiyaç duyulduğunda oldukça pratik bir şekilde hazır hale getirilebilen Figment VR’nin şu an için sadece İPhone 6S’lerde kullanılmasına rağmen, Android telefonlar için de üretilmesi için yapılan çalışmalar devam etmekte. Sanal gerçekliği daha portatif hale getirmesinin yanı sıra, oldukça özenli bir çalışma yapılarak üretilen Figment VR’nin teslimatı ise 2016 yılının bahar aylarında yapılmaya başlanacak. Oldukça ilgi göreceğini ve böylece ciddi satış rakamlarına ulaşacağını söyleyebileceğimiz Figment VR’nin fiyatı ise 49 dolar olarak belirlenmiş.

Bir önceki yazımız olan LG Metal Gövde ve Yepyeni Tasarımla Geliyor! başlıklı makalemizde G3, G4 ve G5 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

LG Metal Gövde ve Yepyeni Tasarımla Geliyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478