Yeni İMac Yolda

Yeni İMac Yolda

Son zamanların teknoloji devleri arasındaki Apple firması Iphone 6 ve Iphone 6 Plus üzerinde iyi sonuçlar elde ederek Iphone 6S serisi için kayda değecek çabalar göstermeye çalışıyor. Beğenilen ve eklenilen yeni özelliklerini bir başka dalda kullanmak isteyen Apple firması, IMac adına ortaya atılan iddiaları desteklercesine belirli özellikleri vurgulamaya başladı.

Apple’ın OS X El Capitan beta dosyaları içinde 4K çözünürlüğünde 21.5 inç iMac’in piyasaya sürüleceğini ve yeni Apple TV’de dokunmatik ekranlı bir kumanda olacağı bilgileri teknoloji ağlarında hızla ve güçlü bir şekilde yayılımını sürdürmekte.

IOS 9’un içinde bulunan gizlenmiş dosyalarda bulunan detaylarda Iphone 6S’te flaşlı ve FHD video çekebilen bir ön kamera bulunabileceği sızıntı haberler arasındaydı. Şimdi ise OS X El Capitan’ı araştıran geliştiriciler yeni İMac ve Apple TV hakkında bazı bilgileri sosyal ağlarda paylaşmış bulunmaktalar.

OS X’in yeni sürümüne ait dosyalarda çıkan bilgilere göre 27 inç büyüklüğünde 5K çözünürlüğündeki iMac’ten sonra 21,5 inç boyutunda ve 4K ekran çözünürlüğüne sahip yeni bir iMac yolda olduğu görülüyor. 4096×2304 çözünürlüğüne sahip retina ekran kullanılacak olan yeni iMac önümüzdeki süre dâhilin de severleri ile buluşacağı düşünülüyor.

Aplle’nın üreteceği yeni iMac’in ekran kısmında Intel’in Iris Pro 6200 dâhili ekran bileşeni olması bekleniyor. Bunun dışında AMD Radeon R9 serisine de yükseltebilme seçeneğini de severlerine bırakma şansı tanımaktadır. Yayılan sızıntı haberlerden biride Apple’ın WWDC’den beklenen fakat herhangi bir gelişim göstermeyen Apple TV’deki uzaktan kumandanın dokunmatik ekrana sahip olabileceği yönünde de haberler yayılmaktadır. Ayrıca bu kumandanın mikrofonu ve hoparlörü olacağı, böylece Siri desteği de kazanacağı söylemler arasındadır. Ürünün tanıtım ve çıkış tarihi şu anda tam olarak bilinmez iken teknoloji severler ürünü bir hayli heycanla bekliyor.

Bir önceki yazımız olan Casper VIA V9 Kutudan Çıkıyor başlıklı makalemizde casper via, casper via v9 ve via v9 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

One Plus 2 İncelemesi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478