Xperia Z6 Özellikleri Nasıl Olacak?

Sony’nin bu sene tanıtacağı Xperia Z6 modeli hakkında ilk sızıntılar gelmektedir. Xperia Z6, 5 GB RAM ile 33 Megapiksel kamera gibi görmeye alışkın olmadığımız donanımla gelebileceği yönünde iddialar mevcuttur. 2016 yılı büyük beklentiler ile başlamıştır. Geçtiğimiz yıl ise tanıtılan ürünleri göz önünde bulundurduğumuz zaman firmaların 2016’da nelerin üretip bizlere sunulacağı ve nasıl cezbedeceği tamamen bir merak konusu haline gelmiştir.

Dünyada ilk defa 4K ekranına sahip telefonu unvanı ile duyurulan Xperia Z5 Premium modelinden sonra Sony’nin Xperia Z6’da nasıl farklı bir özellik sunarak kullanıcıları cezbedeceği tahmin edilmemektedir. Xperia Z6 özellikleri ile çıtayı yükseltebilmektedir. Söylentiye göre Xperia Z6; 5 GB RAM, f/2.0 değerinde Exmor RS DRAM sensörlü, 5.2 inç büyüklüğünde 1920 x 1080 çözünürlüğünde ekran, OIS destekli 33 Megapiksel kamera ile Snapdragon 820 yonga setiyle gelecektir.

Xperia Z6’nın 6.7mm inceliğe sahip olacağı da söylenen bilgiler arasında yer almaktadır. Sızıntılar bununla da sınırlı kalmamaktadır. Xperia Z6’nın bir alt modeli Xperia Z6 Compact modeli ise; 4 GB RAM, Snapdragon 820 yonga seti,4.7 inç büyüklüğünde Full HD ekran ve 7.9mm inceliğinde bir yapı ile karşımıza çıkması bekleniyor. Kaynak Xperia Z6 ile Xperia Z6 Compact modellerinin Mayıs ayında tanıtılacağını belirtilmektedir. Xperia Z6 Premium modellinin olup olmayacağına dair şimdilik net bir bilgi bulunmamaktadır. Google’ın Android 6.0 Marshmallow güncellemesiyle RAM tüketimini minimuma indirmesi ve 2 GB RAM’li telefonların bile akıcı çalışmasını sağlanmaktadır. 5 GB RAM şimdilik kâğıt üstünde albeni sağlayan bir detay olarak gözlemleniyor.

Bir önceki yazımız olan BlackBerry Artık Güvenli Değil mi? başlıklı makalemizde BB OS, blackberry ve Priv hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

BlackBerry Artık Güvenli Değil mi?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478