Xperia Z6, Basınca Duyarlı Ekran Özelliği İle Gelecek!

Xperia Z5 serisi telefonların tüm dünyada ve Türkiye’de satışa sunulmasının ardından, gözler Sony’nin şu anda üzerinde çalışmakta olduğu telefonu Xperia Z6’nın nasıl bir model olacağına çevrilmiş durumda. 2016 yılının ikinci yarısında çıkması beklenen Xperia Z6’nın teknik özellikleri ise yavaş yavaş belli olmaya başladı bile. Mobipicker adlı sitenin kendi kaynaklarına dayandırarak verdiği bilgilere göre, ikinci yarı dönemde gelecek olan Xperia Z6 ile ilgili özelliklerden ilki, Xperia Z6’nın MacBook ve Apple Watch’takine benzer şekilde Force Touch özelliğiyle gelecek olması. Daha önce İPhone 6S’te kullanılan bu özelliğin Xperia Z6’da kullanılmak istenmesinin en önemli edeni ise, Sony’nin Xperia serisi telefonlarını daha popüler hale getirme isteğinden kaynaklanıyor. Öte yandan akıllı telefon pazarında Fource Touch ekran özelliğine olan talebin Xperia satışlarını canlandırabileceğini de belirtmek gerek. Xperia Z6’da görülmesi beklenen diğer üstün özellikler ise, Quad HD çözünürlüklü ekranın yanı sıra, Snapdragon 820 işlemcisi diyebiliriz.

Xperia

Öte yandan, Xperia Z6’da gelmesi beklenen fource touch ekran özelliğinin, önümüzdeki dönemde Çinli telefon üreticileri tarafından yoğun bir şekilde kullanılacağını da göz önüne aldığımızda Sony Xperia Z6’nın fource touch ekran özelliğiyle gelmesi oldukça yüksek bir ihtimal gibi görünüyor. Bununla beraber, Xperia serisi telefonlardan biri olan Xperia Z6 Compact’ın ekonomik bir fiyata sahip olmasından dolayı, fource touch ekran özelliğiyle gelmesinin şu an için biraz zor göründüğünü de ekleyelim.

Bir önceki yazımız olan LG V10 Türkiye Fiyatı! başlıklı makalemizde LG V10 ve LG V10 Türkiye satış fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

En İyi WhatsApp Uygulamaları!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478