Xiaomi Markasından Yeni Katlanabilir Akıllı Telefon

Xiamo Katlanabilir Telefon

Xiaomi Markasından Yeni Katlanabilir Akıllı Telefon

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Z Flip epey yankı uyandırdıktan sonra bu tarz telefonlara olan ilgi de arttı. Yıllar geçtikçe telefon ekranlarının boyutunun büyümesi güzel bir şey. Çünkü artık telefonlarımızı bilgisayar yerine kullanıp tüm işlemlerimizi onlarla hallediyoruz. Dolayısıyla ekranın da her işlevi karşılayacak kadar geniş olması gerekiyor. Ancak bu da taşıma sorununu beraberinde getiriyor. Bu yüzden üreticiler yakın geçmişte katlanılarak kullanılabilen yeni nesil telefonlar üretmeye odaklandı. Bunların arasında bir yenisi de Xiaomi markasından geliyor. Bu telefon için patent alan marka üstelik bir de kamerası dönebilen bir tasarım üzerinde çalışıyor.

Yeni Konsept Kamerası Dönebilen Akıllı Telefon

Xiaomi Markasından Yeni Katlanabilir Akıllı Telefon

Selfie çekme çılgınlığının patlak vermesinden sonra üreticiler de telefonlara teker teker ön kamera eklemeye başladılar. Ancak öte yandan çok sayıda insan telefonu profesyonele yakın fotoğraflar çekmek için de kullanıyor. Bu da gerçekten kaliteli ve yüksek çözünürlüklü arka kameralar gerektiriyor. Bu sefer de ön kamera ile arka kamera arasındaki fark kullanıcıları rahatsız ediyor. Herkesin işini kolaylaştıracak bir tasarım geliştiren Xiaomi, kullanıcılara kamerası dönebilen ve katlanabilen akıllı telefon sunmaya hazırlanıyor.

Yeni telefon daha şimdiden birçok kişiyi heyecanlandırmaya başladı. Hem katlanabilir olması hem de kamerasının niteliği oldukça işlevsel bir cihaz ortaya çıkaracak. Katlanabilir akıllı telefon kolayca cebe sığarken dönebilir kamera da daha yüksek kaliteli selfiler çekmek için kullanılabilecek. Ayrıca arka ve ön kamera diye bir ayrım kalmadan iki yönde de kullanılabilen kaliteli lensler sunulacak.

Dört Kameralı Xiaomi Katlanabilir Akıllı Telefon

Yüksek kaliteli kameraya sahip bir telefonun hayalini kuran herkes için ideal olan bu model, döner kamera sayesinde oldukça kolay kullanım sunacak. Telefonun üst kısmındaki bir çıkıntı şeklinde tasarlanan kameralar, telefon katlandığında da kolayca muhafaza edilebilir. İnce bir kısımda yer alan dört adet kamera hem profesyonel çekimler hem de selfieler için kullanılabilecek. Yeni katlanabilir akıllı telefon Xiaomi telefonunda ikincil bir ekran olup olmayacağı ise henüz belli değil. Modelin tasarımlarına dair paylaşılan çizimler sadece prototip hakkında genel bir fikir sunuyor. Kameralar telefon katlı haldeyken de dönebilir nitelikte. Bu yüzden markanın ikinci bir ekrana yer vermesi olası görülüyor.

Bir önceki yazımız olan Redmibook X Serisinde Amd 4000 Bulunacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Microsoft Excel’e Pdften Veri Aktarma

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478