Xbox Live Bu Hafta Sonu Bağlantı Sorunuyla Sarsıldı!

Bu hafta sonu Xbox live’a bağlantı kuramadıysanız veya bağlantıda zorluklar yaşadıysanız yalnız değilsiniz. Microsoft’un oyun platformu Xbox Live, gelen şikayetlere bakılacak olursa hem oturum açmada hem de ana web sitesinde büyük bağlantı sorunları yaşadı. Sorunlar bugün itibariyle kısmen de olsa düzeltilmiş görünüyor. Ancak hafta sonu Xbox Live bağlantı sorunu yaşayan kullanıcılar öfkeli. Microsoft tarafından şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmamış olmasına karşın bağlantıyla alakalı bir sorun yaşandığı kabul edildi.

 

Hack Mi Bağlantı Sorunu Mu?

Xbox Live kullanıcıları hafta sonu bağlantı konusunda hayal kırıklığı yaşamıştı. Pekiyi ama bağlantı sorunu neden kaynaklanıyordu? Microsoft tarafından konuyla alakalı herhangi bir resmi açıklama yapılmamış olması kafaları daha da karıştırdı. Microsoft serverlerine bir siber saldırı yapıldığı şüphesi de gündemde. Sorunun hack mi yoksa teknik bir sorundan dolayı mı çıktığı tam olarak netlik kazanmadı. Xbox live kullanıcıları bağlantı sırasında 0x87dd0019 kodlu hatayı alıyordu.

 

Sorunların Büyük Bölümü Çözüldü

Hafta sonu yaşanan bağlantı sorunu büyük oranda giderildi. Microsoft tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda büyük oranda giderilen sorunların tekrar yaşanmaması için bir dizi önlem de alınacağı sanılıyor. Xbox hizmetlerinin büyük çoğunluğu tekrar çalışır konuma getirildi. Kısa süre içinde sorunların tamamen çözüleceği ve bitirileceği sanılıyor. Microsoft’un da konuyla ilgili en kısa sürede resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Note 5 13 Ağustos'ta Geliyor! başlıklı makalemizde Galaxy Note, Galaxy Note 5 ve Samsung Galaxy Note 5 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

2015 En Hızlı Android Telefonları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478