X27 Kamera: Olağanüstü Renkli Gece Görüşü!

Gece görüşlü kamera denildiğinde, aklınıza gelen bütün görüntüleri bir kenara koyun çünkü, Las Vegas’ta kurulan ve genel olarak askeri ve güvenlik odaklı çözümler üreten SPI adlı firma, gece görüşlü kamera hakkında bitin bildiklerinizin değişmesini sağlıyor. SPI adındaki firmanın X27 adını verdiği kamerası, bulunduğu ortam ne kadar karanlık olursa olsun, inanılmaz derece başarılı görüntüler elde ederek kullanıcıları oldukça şaşırtıyor. Başarılı görüntü özelliğinin yanı sıra,  X27 adlı kamerayı öne çıkaran en önemli nokta, bu görüntüleri renkli bir şekilde alabilmesi.

X2

Örneğin, yukarıda görülen görsel, aslında karanlık bir ortamda çekilmiş ama, X27’nin sahip olduğu 50 mm f/1.2 lense sahip olan kamerası sayesinde geceyi gündüze çevirmeyi başarmış. Bundan dolayı da alanında ilk olma unvanına sahip olduğunu söyleyebiliriz ancak Japon firma Kamomura’nın ve Canon’un benzer cihazlara sahip olduklarını da söylemek gerek.

Oldukça iyi gece görüşüne sahip olan X27 kameranın gece ortamında çektiği videonun da oldukça iyi olduğunu söylemek gerek. Bu derece iyi gece görüşüne sahip olan X27 hakkında ne yazık ki, hiçbir teknik bilgi yok. Ancak tahmini olarak kameranın rekor ISO değerine sahip olduğunu ve standart olarak ta 10 megapiksellik  kamerası bulunduğunu söylemek zor değil. Ayrıca, üstün gece görüşlü X27 kameranın gündüzleri de oldukça iyi bir şekilde kullanılabileceğini ekleyelim. Daha çok askeri alanda kullanılması planlanan kameranın fiyatı konusunda ise, net bir bilgi bulunmuyor.

Bir önceki yazımız olan Hangi Oyun Hangi Ödülü Aldı? başlıklı makalemizde En iyi odun kategorisi, en iyi oyunlar ve oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Xiaomi Mi 5 Sonunda Göründü!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478