Dünyanın en popüler MMORPG’si World of Warcraft’ın heyecanla beklenen yeni genişleme paketi Legion için bekleyiş 30 Ağustos’a kadar devam edecek. Fakat bu paket öncesi birçok yenilik ile birlikte tüm sınıfların oynanış yapısını da kökünden değiştirecek olan 25 GB’lık pre-expansion güncellemesi bugün Amerika, yarın da Avrupa serverlarına işlenmiş olacak.

Blizzard kendi websitesinde bu güncellemeden neler bekleyebileceğimizi açıklamıştı. Biz de bunları listeleyelim dedik.

Yama yeni bir transmogrification (yani eşyaları görüntüsünü değiştirebilme) sistemi ekliyor oyuna. Bir eşyaya sahip olunduğu zaman hesapta o eşyayı giyebilecek olan tüm karakterler onun görüntüsüne sahip olabilecek. Örneğin eğer paladin ile tier 2 seti toplanmışsa, warrior da o görünüme kavuşturulabilecek.

Tüm sınıflar oynanabilirlik bakımından değişikliğe gidiyor bu yama ile. Talent ağaçları da her uzmanlık türü için yeni özelliklere sahip olacak.
Oyuncular artık aynı anda sadece iki yerine tüm uzmanlık ağaçlarına sıfırlama olmadan sahip olabilecek. Blizzard ayrıca uzmanlıklar arasında geçişi de kolaylaştırıyor. Yani heal eşyaları karakterin üstündeyken tank olarak zindana girilecekse tank eşyaları otomatik olarak karaktere giydirilecek, zindan tamamlanınca yine otomatik olarak heal eşyaları geri gelecek.
WoW’un grafikleri de güncellenecek. Azami görüş mesafesi tüm dünya içeriği için büyük miktarda arttırılacak. Eğer ayarlarda görüş mesafesi ultra olarak seçilirse şimdikinden çok daha fazla uzaklık görülebilecek. Modern teknikler ve renkler ile diğer efektler kullanılarak sis, yağmur gibi doğa olayları da daha gerçekçi görünecek.Değinilmesi gereken bir önemli nokta da Legendary yüzük görevi bu yapma ile oyundan kaldırılacak. Yani görev daha önce alınmamışsa bu yamadan sonra görev alınamayacak. Tabi Legion gelmeden önce görevi tamamlamak gerekiyor.

Bunlarla birlikte tüm yama notlarına ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Legion, World of Warcraft’ın 6. genişleme paketi olacak. Level sınırının 110’a çıkacağı, Illidan’ın geri döneceği bu ek pakette yeni hero sınıfı demon hunter ile birlikte yeni zindanlar, görevler, savaş alanları oyuncuları bekliyor olacak.