Windows Phone’a Veda Android’e Merhaba

Windows Phone’a Veda, Android’e Merhaba

Son günlerde çıkan dedikodulara göre Microsoft şirketi çok yakın bir zamanda Windows Phone işletim sisteminden vazgeçecek ve Google şirketi ile anlaşarak Windows mobile ye uygun bir Android işletim sistemi ile kullanıcılarının karşısına çıkacak.

Microsoft’un mobil işletim sistemi ne yapıldıysa bir türlü pazarda hak ettiği yeri bulamadı. Söz konusu işletim sistemi çok yakında tarihe karışabilir, veyahut pazardaki etkinliğini dahada kaybedebilir. Bloomberg’in yaptığı habere göre Amerikalı Microsoft şirketi çok yakın bir vakitte Google ile ciddi bir anlaşmaya yapacak ve Android platformunun kapılarını kendi cihazları için aralayacak.

Dedikodulara bakılacak olursa, Microsoft’un kendi ürünleri ve uygulamaları Android ile buluşacak, Google ise bunun karşılığında Windows’a uygun olarak hazırlayacağı ve özel hizmetlerini, yani Google Maps, YouTube ve Search gibi destekleride sunacak. Eğer ki bu dedikoduların doğruluk payı varsa Microsoft Windows Phone akıllı telefonları piyasadan tamamen kalkacak veyahut ta gücünü gerçek anlamda kaybedecek.

Windows Phone’a veda mı ediyoruz?

Bu dedikodular konuşulurken Microsoft Bing Maps’in tamamını Uber’e satarken, Web reklam kısmını ise sona erdirmeyi amaçlıyor. AOL ve AppNexus’a tarafından yapılacak olan çalışmaların ardından ise Microsoft için yeni bir dönem başlayacak. Dedikoduyu doğrular nitelikte bir açıkta şirketin CEO’su Satya Nadella’dan geldi, Nadella şirket  çalışanlarına gönderdiği bir mektupta; “Zor kararlar vereceğiz ve farklı denizlere açılacağız” temalı farklı birçok cümle kullanmış.

Microsoft şirketinin Windows 10 mobil sürümünü ise 2015 yılının son çeyreğinde yani sonbaharda hizmete sokacağı düşünüldüğünde, şirketi önümüzdeki aylarda “çok karışık ve belirsiz” günlerin beklediğini söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan LG'den Akıllı Saat Pili başlıklı makalemizde akıllı saat, altıgen pil ve lg hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Hangi Telefon Daha Hızlı ?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478