Windows 10’un Görüntüleri Yine Sızdı Bu kez İkonlar Görüldü

Microsoft’un Windows 10’u 2015in sonlarına doğru yayınlanması beklenirken windows 10 hakkında detaylar ve görüntüler gelmeye devam ediyor. Henüz kullanıcılara sunulmayan beta sürümünde, windows 10 işletim sisteminin ikonlarının biçimlerinin ve renklerin  değiştiği görülüyor.
Microsoft’un bu yeni işletim sistemi Windows 10’un beta aşaması hala sürüyor. Yeni oluşan her derleme, sürümde küçük değişimlerle  biz kullanıcıların karşısına çıkan bu  işletim sistemindeki son farklılık ise uygulama simgelerinde oldu.

Eski klasörlere yeni simgeler geldi
Neowin.net isimli yabancı kökenli bir sitenin yayınladığı bu son görseller, Windows 10’un 10125 sayılı derleme sürümünden çekilmiş ekran görüntüleri olduğunu savunmaktadır. 10125 sayılı bu son derlemede, Bilgisayarım penceresinin alt bölümünde bulunan Masaüstü, Resimler, Müzikler, Videolar gibi birçok farklı klasörün simgesinin değiştiğini gözlemleyebiliyoruz. Ayrıyeten, “task bar” kısmında ise yer alan uygulama ikonlarınında değişmiş olması çok dikkat çekiyor.Gözede hoş geliyor.

Windows 10’un 10125 numaralı yeni derlemesinde değişen ikonlar sadece yukarıda bahsettiklerimizle sınırlı değil. Bunlarla birlikte Bilgisayarım, Ağ ve Denetim Masası ikonlarınında değişime uğradığı, sızdırılan ekran görüntülerinden belli oluyor.

Windows 10’un geçirdiği değişimlerde(vista-7-8), son dönemlerde kullanıcı ara yüzlerinde çok ünlü olan “flat” (düz) dizayn anlayışının çok etkili olduğu göze hoş gelmekte. Bekleyip görelim Windows 10 2015 sonunda final sürümüne kadar daha ne gibi değişimlerden ve derlemelerden geçecek?

Bir önceki yazımız olan Hangi Tarayıcıyı Daha Güvenli ve Hızlı? başlıklı makalemizde chrome, firefox ve internet explorer hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Yavaş Bilgisayarlarınızı SSD’ye Terfi Ederek Hızlandırın

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478