Windows 10’da Denetim Masası Kaldırılıyor!

 

Windows’un son sürümü olan Windows 10 sürpriz bir hamleye hazırlanıyor. Yakın zamanda kullanıcıyla buluşan Windows 10’un ayarlar bölümündeki arayüzlerle ilgili değişiklikler planladığı biliniyordu.

 

Bu değişikliğin nasıl olacağı merak edilirken, bu konuda açıklama Microsoft’un Kıdemli Program Yöneticisi görevini sürdüren Brandon LeBlanc‘ın twitterdan sorulan bir soruya verdiği cevap ile gelmiş oldu.

 

Denetim Masası ve Ayarlar bölümlerinin neden bir arada düşünülmediğine dair olan soruya ”Ayarlar, yakında Denetim Masası’nın yerini alacak. Bazı şeyler Ayarlar menüsüne taşınamıyor. Ama bu ay içince Denetim Masası kullanmak zorunda kalmayacaksınız.” şeklinde cevap veren Blanc’ın bu konudaki yeniliği de açıklamış oldu.

 

Bunun Windows 10’un Windows 7’ye benzediğini iddia eden birçok kişi için sürpriz bir hamle olacağı kesin. Denetim Masası olmayan bir Windows sürümünün nasıl olacağını ise ilerleyen günlerde göreceğiz.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Bir önceki yazımız olan Facebook'tan Beğen Butonunda Yenilik! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, Facebook ve Facebook beğeni kutusu hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Google’ı Mobil Aramalar Sırtlıyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478