Windows 10 Zorunlu Oldu: Geçmemek İçin Yöntemler

Geçtiğimiz günlerde Microsoft Windows 8’e tüm desteğini kesmişti ve açıklamalarında artık eski işletim sistemlerini desteklemeyeceklerini ve herkesin Windows 10’a geçmesini dilediklerini belirtiyorlardı. Son gelen haberlerle Microsoft artık Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarını otomatik güncelleme yoluyla Windows 10’a geçmeye zorlayacak.

Windows 10’a Geçmeme Yöntemi

Eski işletim sistemi ile mutlu mesut yaşayanlar için en basit yöntem bilgisayarlarını otomatik güncellemeye kapamaları. Microsoft’un otomatik güncelleme yoluyla kullanıcıları Windows 10’a geçirme çabası otomatik güncelleştirmeleri kapattığınızda boşa oluyor. Kısaca OTOMATİK GÜNCELLEŞTİRMEYİ KAPATIN.

Yeni İşlemciler Windows 10 Destekleyecek

Microsoft’un işlemci üreticileri ile yaptığı anlaşmaya göre işlemciler artık Windows 10 ile birlikte en kararlı performanslarını sergileyecekler, eski sistemlerde ise bazı özellikleri kullanamayabilirsiniz.

Microsoft yine kullanıcılarını güvenlik konusunda Windows 10’a geçmeleri için ikna etmeye çalışıyor. Windows 10’a geçmek istemiyorum diyenler içinse dediğimiz gibi şimdilik en basit ve güvenilir yöntem otomatik güncelleştirmeleri kapatmanız olacaktır.

Eninde Sonunda Windows 10’a Geçeceksiniz

Bir de uyarımızı yapalım, eninde sonunda Windows 10 ile tanışacaksınız çünkü geçen yıllar ve gelişen teknoloji bunu gerektirecek gerek güvenliğiniz gerek daha iyi performans için bizler de Windows 10 işletim sistemine geçmenizi öneririz, tabi yedeklerdi geçiş sürecindeki uyumsuzluklardı biraz baş ağrıtabilir ama en sağlıklısı yine en yeni sürüme geçmek olacaktır.

windows 10 gecememe yontemleri

Bir önceki yazımız olan Facebook'un Tor desteği Android'e gelmektedir başlıklı makalemizde Facebook, facebook over tor ve orbot: proxy hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

VAIO Phone Biz Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478