Windows 10 Yükselişte

Windows 10 Yükselişte

Microsoft şirketinin merakla beklenen işletim sistemi Windows 10’u geçen ay kullanıcılara sunuldu. Peki ya Windows 10 bugün kaç farklı cihazda kullanımda? İşte Windows 10 hakkında istatistikler!

Microsoft, geçtiğimiz ay merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 10’u kullanıcılara sundu. Kullanıcılar hala daha Windows 10’a geçiş sürecini tamamlamadılar. Geçiş sürecinde Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemi kullanıcıları, işletim sistemlerini kolay ve ücretsiz bir biçimde Windows 10’a yükseltebiliyorlar. Microsoft’un izlediği bu yükseltme politikası sayesinde de Windows 10 yayılımı çok hızlı bir şekilde sürmeye de devam ediyor.

Windows 10 bugüne dek 75 milyon kullanıcıya ulaştı!

Microsoft şirketinin Windows 10’u tanıtmasından sonra 24 saat içerisinde 14 milyon kullanıcı cihazlarına Windows 10’u kurmuştu. Bugün Microsoft Türkiye yetkilisi Yusuf Mehdi, yeni bir rekorlu istatistiği de açıklayarak Windows 10’un kullanımındaki artışı kamuoyuna sundu. Microsoft Türkiye yetkilisi Yusuf Mehdi tarafından yapılan açıklamada, “Windows 10’un yayınlandığı 29 Temmuz’dan beri geçen yaklaşık bir aylık süreçte  192 ülkede 75 milyondan fazla cihazda Windows 10 çalıştığının bilgisi verildi.”

Microsoft şirketinin diğer bir işletim sistemi olan alt kademe Windows 8 ise ilk çıktığı ayda sadece 40 milyon seviyesinde kurulum göstermişti. Windows 8 ve Windows 10 ile ilk aylardaki kurulan cihaz sayıları karşılaştırıldığında, Windows 10’un bayağı fazla önde olduğunu gözlemleyebiliyoruz.

Microsoft şirketinden yapılan diğer bir açıklamada ise, 2018 yılının yaz aylarına kadar 1 milyar yani her 10 bilgisayarın 9unda Windows 10’un kurulu olmasının hedeflendiği söylendi. Kullanıcıların Windows 10’a olan ilgisini de göz önüne alırsak, Microsoft şirketinin hedeflediği sayıya ulaşılmasının pek zor olmadığını söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'lu Samsung Tablet Geliyor başlıklı makalemizde samsung, samsung windows 10 tablet ve windows 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Yeni Teknoloji Google Glass

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478