Windows 10 Otomatik Yüklenecek!

Teknoloji devi Microsoft, atılımlarına devam ediyor. Dünyanın en fazla kullanılan PC işletim sistemi olan Windows, yeni versiyonu Windows 10 ile birçok yeni özellik sunuyor. Windows tarafından yepyeni yükleme kolaylıkları ile birlikte Windows 10‘a geçiş yapan kişi sayısının arttırılması hedefleniyor.

Windows 10 çıktığı günden beri daha fazla bilgisayarda kullanılmaya devam ediyor. Getirdiği birçok önemli özellik ile dikkat çeken Windows 10 için otomatik yükleme özelliği de getirilmiş durumda. Böylece kullanıcıların kolay bir şekilde Windows 10‘a geçiş yapması hedefleniyor.

Windows 10 Otomatik Yükleme Nasıl Yapılır?

Windows tarafından şu ana kadar 110 milyonu aşkın kişi tarafından kullanıldığı açıklanan Windows 10 işletim sisteminin 3 yıl içinde 1 milyar kişi tarafından kullanılması hedefleniyor. Bu doğrultuda yapılması gereken önemli şeylerden biri de geçişi kolaylaştırıcı adımlar atmak olacaktır.

winn

Windows 7 ya da Windows 8.1 işletim sistemi kullanan kayıtlı kullanıcılara, işletim sistemi önerilen güncellemeler olarak sunulacak. Yani önerilen güncellemeler sekmesine tıkladığınız zaman Windows 10 işletim sistemine geçiş dosyasını göreceksiniz.

Otomatik güncellemesi açık olan bilgisayarlarda Windows 10 işletim sistemi kendiliğinden yüklenmeye başlayacak. Yüklemenin devam etmesi ve tamamlanması için ise, kullanıcıların onayı gerekecek. Bu güncellemeye onay vermeniz durumunda Windows 10 kurulumu devam edecek ve bilgisayarınız yeni işletim sistemine tamamen geçiş sağlamış olacak.

Windows 10 kullanımını yaygınlaştırmak için firma tarafından korsan kullanıcılar da hedef alındı. Windows 7 ya da Windows 8.1 kullanan kayıtlı olmayan Windows kullanıcıları için de Windows 10 işletim sistemini otomatik kurulum gönderilecek. Kullanıcılar işletim sistemini kurduktan sonra Windows 10 mağazasından satın alacakları anahtar ile birlikte tam sürüme geçiş yapmış olacaklar. Bu konu ilk olarak ABD‘de denemeye sunulacak ve başarılı olunursa tüm dünyaya yayılacak.

Microsoft firması sunduğu kurulum kolaylıkları ile Windows 10 işletim sistemini daha da yaygınlaştıracak gibi görünüyor. Hedefte yer alan kayıtlı olmayan kullanıcılar için sunulan hizmet ne kadar verim verir bilinmez ancak otomatik yükleme sayesinde birçok kullanıcının Windows 10 kullanmasına kesin gözle bakılıyor.

Bakalım firma tarafından konulan 1 milyar indirme hedefi önümüzdeki 3 yıl içerisinde gerçekleşecek mi? Şimdilik bu zor bir bir ihtimal olarak görünse de bu sayıya ulaşılması da muhtemel gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Twitter Takip Etme Limitini Yükseltti! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, twitter ve twitter takipçi sınırı hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İPad Pro’nun Satış Tarihi Belirlendi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478