Windows 10 Mobile Açıklaması Yapıldı

Windows Phone işletim sistemini içerecek olan, amiral gemisi konumunda bir akıllı telefon kullanıma sunulalı bir yılı aşan süre geride kaldı. Son olarak Haziran 2014’te Lumia 930 modeli duyurulmuştu. Microsoft şirketinin işletim sistemine sahip akıllı telefonların pazarda ciddi bir pay elde edemediği biliniyor. Global pazarda % 3 gibi bir pay söz konusu. Hatırladığınız üzere Microsoft 2012 yılında 6 milyar USD karşılığında Nokia’yı bünyesine dahil etmişti ve Lumia modelleri şu an Microsoft markası altında satılıyor.
Microsoft cephesinde gelen açıklamalar Windows 10 Mobile işletim sistemi hazır olana dek üst seviye bir Lumia akıllı telefonun pazara sürülmeyeceği halindeydi. Microsoft’un Hindistan’daki mobil cihazlar birimi yöneticisi Ajey Mehta’nın son olarak ifade ettiklerine bakılacak olursa firma Windows 10 Mobile işletim sistemini içeren üst seviye akıllı telefonlarla sektörde etkili bir çıkış yapmayı planlamaktadır. Kamera odaklı Lumia 1020 benzeri bir cihaz, daha önce ise bilgileri sızan Talkman ve Cityman kod adlı akıllı telefonlar hayatımıza girebilir.
Normalde işletim sistemi kodlayan ve Windows’ un kurucusu olan Microsoft şirketi yeni projeleri ile herkesi kendine hayran bırakmayı başarıyor. Yakın zamanda duyurduğu Windows 10 sistemi de çoğu ülkede büyük yankı uyandırdı. Windows 10 sistemini değişik alanlarda çok güzel bir şekilde tanıtan ve uygun gösteren Microsoft ilk 1 yıl bütün Microsoft kullanıcılarına bu sistemi ücretsiz olarak kıldı. Bugün ise yapmış olduğu bir açıklama da ünlü şirket telefonlardan bahsediyor.

Microsoft şirketine bağlı olan LUMİA serisinde Windows 10 mobile sistemini kullanacağını bildiren Microsoft şirketi eski telefonlarda değil de yeni nesil telefonlarda bu sistemi kullanacağını bildirdi.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Telefonları Hızlı Şarj Etme başlıklı makalemizde hızlı şarj, hızlı sarj etmek ve telefonu hızlı sarj hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Hackerler Twitter’da Koalisyon ilan etti

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478