Windows 10’ a Dava Açıldı!

Önemli Avrupa ülkeleri arasında olan Rusya’dan, Windows 10 hakkında önemli suçlama yapıldı!Detaylar haberimizde.

Windows 10

İddialara göre geçtiğimiz ay piyasaya sunulan Windows 10 işletim sisteminin izinsiz olarak kişisel bilgilere ulaştığı yönünde oldu.Şikayetin kaynağı ise Rusya merkezli hukuk bürosu tarafından yapıldı.Hukuk Bürosu adına konuşan bir avukat ; Windows 10’nun yasa dışı yollardan kişisel bilgilere ulaştığını iddia ederek suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Windows 10

Geçtiğimiz hafta yine Rusya’da buna benzer bir olayla karşılaşılmıştı.Rusya Milletvekili Vadim Solovyov, başsavcılığa gönderdiği yazılı dilekçede Windows 10’nun casusluk için kullanıldığını iddia etmişti.

Yapılan bu suçlamara kayıtsız kalmayan bir Microsoft sözcüsü kameralar karşısına geçerek taraflarına yapılan iddiaların asılsız olduğunu, Windows 10’un en verimli özelliğinin kişisel verileri korumak olduğunu, ayrıca kullanıcılara her türlü içerik ayarlarını değiştirme imkanı sunduğunu belirtti.

İlginç olan şu ki geçtiğimiz Şubat ayında Rusya Haberleşme Bakanlığı  yerel  programlama şirketlerini geliştirmek amacıyla devlet kurumlarında ithal program kullanılmamasını önermişti.

Henüz değerlendirme aşamasında olan bu öngörü Microsoft için yapılan iddiaların sebebinin farklı boyutlar yüzünden olduğu düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan Amd Ekran Kartı Serileri başlıklı makalemizde Amd ekran kartı, Amd ekran kartları ve En iyi ekran kartları hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

FIFA 16 Demo Geliyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478