Windows 10 Çıktı!

Uzun süredir Microsoft tarafından duyurusu yapılan Windows 10, bu sabah saatlerinde kullanıma sunuldu. Windows Türkiye İş Grubu Yöneticisi Kadir Şener, Windows 10 ile ilgili bilgiler verdi.

windows 10 2Microsoft’un en yeni işletim sistemi olan Windows 10, 29 Temmuz itibari ile kullanıma sunuldu. Bugün itibari ile Windows 10 32 Bit ve ya 64 Bit sürümlerini indirmek mümkün. Windows 10’diğer sürümlerden ayıran noktaların ilki Windows 10 Home Edition. Bu sürüm tablet, PC lerde ya da ikisi bir arada olan cihazlarda son kullanıcılara göre dizayn edilmiş özelliklere sahip. Windows 10 Home Edition başlat menüsü,  Microsoft Edge, Bireysel asistan Cortana, Continiuum ve XBOX Entegrasyonu gibi özellikleri içeriyor.

Diğer sürümlerden farkı olarak ikinci özellik ile Windows 10 Pro Edition özelliği geliyor. Windows 10 Pro Edition yine tablet, PC ve ikisi bir arada cihazlarda kullanılabilen özelliklere sahip. Buna ek olarak küçük işletmelere özel olarak bazı özellikler eklenmiş. Kritik verilerin tutulması ve korunmasını sağlayan bir takım özellikleri var.

Windows 10 Herkes Bedava İndirebiliyor mu?

Bu konudaki kafa karışıklığı son zamanlarda giderek arttı. Windows 10 kullanımı, Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları tarafından 1 sene süresince ücretsiz kullanıma açık. Kullanıcılar ücretsiz olarak 1 sene içinde Windows 10 e geçebiliyorlar.

Windows 10 Bilinen En İyi Özellikleri Neler?

Windows 10 diğer sürümlere nazaran çok farklı özellikler içeriyor. Bu özellikler arasında bireysel asistan Cortana özelliği ve Windows Hello özellikleri en çok ilgi toplayan özelliklerden birisi. İris tanıma, yüz tanıma özelliği ile yüksek seviyede koruma sağlıyor. Windows 10 özellikleri hem kullanıcılar hem de kurumlar açısından birçok inoatif özelliği beraberinde getiriyor. Microsoft Edge dokunmatik ekran özelliği, sanal masaüstü özelliği, dokunmatik Office programları ile pratik ve keyifli çalışmalar yapabileceğiz.

Özellikler arasında ayrıca oyun severleri de mutlu edecek gelişmeler var. Windows 10 ve XBOXS entegrasyonu sağlayan özellik sayesinde oyun oynamak daha keyifli hale gelecek. Kurumsal kullanıcılar için geliştirilen Windows Pasaport, şifrelerin korunması ve veri kaybının engellenmesini sağlıyor. Windows 10 Özellikleri bu kadar ile sınırlı değil. Özellikle kurumsal şirketlerin bilgisayarlarında zararlı program ve ya dosyaların fark edilmesini sağlayan Deviceguard özelliği birçok firmanın kurtarıcısı olacak.

Bir önceki yazımız olan Youtube’dan Video İndirmek başlıklı makalemizde Free YouTube Download, indirme yöneticileri ve Youtube video indirme işlemi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Youtube’dan Video İndirmek

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478