WhatsApp’tan Yeni Özellikler!

Anlık mesajlaşma uygulamaları günümüzde oldukça popüler bir hale gelmiş durumda. Bu uygulamalar ile birlikte internet bağlantısı olan her yerden mesaj atmak mümkün. Sadece yazı değil aynı zamanda fotoğraf, video, müzik gibi çeşitli medya dosyaları göndermeniz de mümkün olacak.

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en popüleri olan WhatsApp gelişmeye devam ediyor. Açıklanan son rakamlara göre aylık 1 milyara yakın aktif kullanıcıya sahip olan WhatsApp’ın gelişimi adeta baş döndürüyor. Özellikle iOS versiyonu sürekli güncellenen uygulamanın bu sürüm için yeni güncellemesi de bugün çıktı.

WhatsApp iPhone Sürümünde Yenilikler!

iOS işletim sistemi üzerinden yeniliklerine devam eden WhatsApp kısa süre önce 3D Touch desteğini duyurmuş ve güncelleme yayınlamıştı. Firma tarafından bugün yeni güncellemenin yayınlandığı açıklandı. Bu güncelleme ile birlikte uygulamaya son derece önemli yenilikler geliyor.

WhatsApp güncellemesi ile ek 3D Touch özellikleri geliyor. Artık sohbetlerinize dokunma şiddetine göre çok daha hızlı bir şekilde bakıp, cevap gönderebileceksiniz. Bunun yanı sıra paylaştığınız ve aldığınız tüm bağlantıların önizleme modu daha da zenginleştirildi. Bunun yanı sıra önizleme modu gönderirken pasif konuma getirilebiliyor.

WhatsApp iOS güncellemesi ile birlikte “Ayarlar” sekmesi yeniden tasarlandı ve daha modern bir görüntüye kavuştu. Bunun yanı sıra, tüm yıldızlı mesajlarınıza kısa bir sürede “Ayarlar” ve ardından “Yıldızlı Mesajlar” kısmına bakarak görebileceksiniz.

WhatsApp, zaten zengin olan iPhone menüsüne oldukça önemli yenilikler eklemiş durumda. Bu da özellikle iPhone 6s ve iPhone 6s Plus cihaz kullananları sevindiriyor.

whatss

WhatsApp Android Sürümünde Yenilikler!

WhatsApp sadece iOS sürümünde değil Android sürümünde de değişikliğe gitti. Beklenen güncellemenin yayınlanması Android kullanıcıları tarafından olumlu karşılandı.

WhatsApp Android sürümünde sohbete özel sessize alma ve bildirim ayarları getirildi. Bunun yanı sıra sohbetleri okundu ya da okunmadı olarak işaretleme özelliği aktif oldu. Ayrıca, eklenmiş birçok ifade yani emoji ile bazı ifadelere dokunarak farklı renk seçme özelliği aktif edildi.

WhatsApp Android güncellemesi ile kişi kartı aldığınızda hızlı mesaj gönderebilirsiniz. Bunun yanı sıra “Ayarlar” sonrasında “Sohbetler ve Aramalar” kısmına tıklayarak, WhatsApp aramaları sırasında ki veri kullanımını azaltabilirsiniz.

WhatsApp‘ın yeni ve avantajlı özelliklerini kullanmanız için güncelleme yapmanız yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Ömrü 20 Yıl Uzatan Biyoyazıcılar! başlıklı makalemizde 3D yazıcılar, Biyoprinter ve Biyoyazıcı hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung Kapaklı Telefon Modelinin Görselleri Sızdırıldı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478