Whatsapp’ta başkasına gelen mesajları okumanızı sağlayan uygulama 2020

Whatsapp’ta başkasına gelen mesajları okumanızı sağlayan uygulama

Sosyal medya uygulamaları hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip. İletişim kurmak için geliştirilen telefonlar günümüzde artık bu amacının çok daha ötesinde hizmet sunuyor. Tüm dünya ile iletişimde kalmanın yanı sıra telefonu bir pazarlama aracı, dosya paylaşım aygıtı ve sosyalleşme ortamı olarak kullanabiliyorsunuz. Kullanılan uygulamalar arasında belki de en güveniliri Whatsapp.

Çünkü uygulamada uçtan uca şifreleme özelliği bulunuyor. Yani sizin gönderdiğiniz mesaj karşı tarafa iletilirken uygulama tarafından şifreli olarak gönderiliyor. Bu da 3. şahısların bu mesajlara ulaşamamasını sağlıyor. Ancak bazı durumlarda bir başkasına gelen mesajları okumak isteyebilirsiniz. Özellikle de sevgilinizin, eşinizin ya da çocuğunuzun kimlerle nasıl iletişim kurduğunu görmeyi arzu edebilirsiniz. Whatsapp’ta başkasına gelen mesajları okumanızı sağlayan uygulama sayesinde artık bunu yapmak mümkün.

Android Cihazlar İçin Whatsapp’ta Başkasının Mesajlarını Okuyabileceğiniz Uygulama

Whatsapp’ta başkasına gelen mesajları okumanızı sağlayan uygulama

Uygulamanın sadece Android sürümü bulunuyor. Bunun sebebi muhtemelen Android’in açık kaynaklı kod yazılımına sahip olması. Yani isteyen herkes akıllı telefonlar için bir uygulama geliştirip bunu Android’de yayınlayabiliyor. Oysaki iOS işletim sisteminde güvenlik, etik ve nitelik gibi kriterler dikkate alınıyor. İşletim sisteminin kendisi izin vermeden herhangi bir yazılım yayınlamak mümkün olmuyor.

Whatsapp’ta başkasına gelen mesajları okumanızı sağlayan uygulama ile ilgili de birçok eleştiri mevcut. Bazıları bunun hayat kurtaran bir çözüm olduğunu düşünürken bazıları içinse uygulama kişisel verilerin korunması kanununa göre suç işliyor. Kimileri ise bu şekilde başkalarının mesajlarını okumanın etik olmadığını düşünüyor.

Ancak bazı durumlarda tek şansınız bu olabilir. Özellikle de boşanma davalarında tarafların aldatılma gibi durumlarda sunduğu deliller çok önemli. Ayrıca yakın bir zamanda bu davalarda gizli olarak elde edilen belgelerin de kabul edileceğine yönelik karar değişikliğine gidildi. Bu yüzden de uygulamayı bu amaçla kullanabilirsiniz.

Uygulamanın adı Whatsapp for Whatscan. Uygulama bir QR kod yardımı ile kendisini bilgisayar gibi tanıtıp WhatsApp Web istemcisini kullanıyor. Mesajlarını takip etmek istediğiniz kişinin telefonuna bu uygulamayı yüklemeniz gerekiyor. Whatsapp’ta başkasına gelen mesajları okumanızı sağlayan uygulama, kendi cihazınızdan Whatsapp Web’e girerek uygulamadaki QR kodu okutmanızı istiyor. Sonrasında o cihaza gelen tüm Whatsapp mesajlarını okuyabiliyorsunuz. Uygulamanın yüklü olduğu telefonda ise bildirim panelinde sanki Web istemcisi etkinmiş gibi gözüküyor.

Bir önceki yazımız olan En İyi Akıllı Telefonlar Mayıs 2020 başlıklı makalemizde en iyi akıllı telefonlar ve en iyi akıllı telefonlar 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

En İyi Akıllı Telefonlar Mayıs 2020

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478