WhatsApp’ın Senelik Kullanım Ücreti Kalktı, Üstelik Reklam da Yok!

Dünyanın pek çok ülkesinden milyonlarca kullanıcısı bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın senelik kullanım ücreti uygulaması artık ortadan kalkıyor. Buna göre senelik 1 dolar olan kullanım ücreti artık ödenmeyecek. Bildiğimiz gibi WhatsApp uygulamasına üye olanlar, WhatsApp’ı üyeliklerinin ilk yılında ücretsiz olarak 1 yıl kullandıktan sonraki her yıl için yıllık kullanım ücreti ödemek zorundaydı.

Aslında senelik ücret olarak çok düşük bir miktar olsa da, özellikle de öğrencilerin kullandığı bir uygulama olmasından dolayı WhatsApp’ın  artık ücret almayacak olması dikkat çekici bir gelişme diyebiliriz. WhatsApp uygulamasının kullanıcılarından olan Jan Kaum’un konuyla ilgi yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“WhatsApp’ın yıllık sadece bir dolar olan yıllık ücretinin bir uygulamaya göre çok az olduğunun farkındayız. Bu ücret akıllı telefona ve internete sahip olan herkesin ödeyebileceği bir miktar ancak bazı kullanıcılar bu ücreti ödeme konusunda bazı sorunlar yaşıyor. Kullanıcıların yaşadığı sorunların ana nedeni ücretin fazla olması değil, ücretin kredi kartı üzerinden ödenebiliyor olması.”

WhatsApp 1

John Kaum, ayrıca yaptığı açıklamada, özellikle de gençler başta olmak üzere, herkesin kredi kartına sahip olmadığını belirtti ve ayrıca yıllık olarak alınan abonelik ücretinin kendilerine önemli bir gelir sağlamadığından dolayı, bu ücreti almaktan vazgeçtiklerini ifade etti.

WhatsApp’ın uygulamayı ücretsiz hale getirmesinden sonra ise kullanıcıların aklına gelen ilk soru ise WhatsApp’ın reklam kullanıp kullanmayacağı yönünde. Konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada ise WhatsApp, reklamsız bir uygulama olarak kalacağını teyit etti.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Lumia 650'nin Çıkış Tarihi Belli Oldu! başlıklı makalemizde Lumia 650 ve Microsoft hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Amerika, Telefonları İzlemek İstemekte!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478