WhatsApp’a Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor!

WhatsApp uygulamasının son birkaç yılda olağanüstü gelişim göstererek pek çok ülkede milyonlarca kullanıcıya ulaştığını biliyoruz. Kendini sürekli olarak geliştiren ve yeni uygulamalar ekleyerek yoluna devam eden WhatsApp geçtiğimiz yıllarda sesli arama özelliğine kavuşmuş ve bununla birlikte Facebook tarafından 19 milyar dolar ücret verilip satın alınmıştı. Bu yeniliklerden sonra ise, 2016 yılında WhatsApp’ a ne gibi yeniliklerin geleceğini kullanıcılar açısından merak konusu olmuştu.

Bu gelişmelerin ardından bir bilgisayar dergisi Messenger ekibine yakın bir kaynak ile yapılacak yenilikler hakkında bir röportaj yaptı. Bu röportajda yer alan bilgilere göre, WhatsApp’ın Apple Watch sürümü de dahil olmak üzere, görüntülü konuşma özelliği üzerinde çalışmalar yaptığını ve genel bir revizyon planladığını söylemek gerek.

whatsapp 1

Bu özellik, Wi-Fi ve hücresel veri üzerinden gerçekleştirilercek ve WhatsApp 2.12.16.2 sürümü ile kullanıcılara sunulacak. WhatsApp’ın bu konuda yaptığı çalışmalardan biri olan görüntülü konuşma özelliğine ait ilk ekran görüntüleri de paylaşılmış durumda. Bu da görüntülü konuşma özelliğinin çok yakında geleceğini gösteriyor diyebiliriz. Ayrıca bu özelliğin sade bir arama ara yüzüyle birlikte geleceği de şu an için gelen bilgiler arasında. Ayrıca, WhatsApp’a eklenecek görüntülü konuşma özelliği sayesinde artık telefonumuzda görüntülü konuşma yapmak için kullandığımız Azar ve benzeri uygulamalara ihtiyaç kalmayacağını söylemekte mümkün olabilecek. What’s App’ın getireceği görüntülü konuşma özelliği sayesinde gündelik hayatımızda önemli değişikliklerin olacağını söylemek mümkün.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de En Çok Satan Telefonlar Hangileri? başlıklı makalemizde Galaxy S6, General Mobile G4 ve iphone 6 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Steam’ın Yılbaşı İndirimleri 22 Aralık Salı Günü Başlıyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478