WhatsApp Uygulamasına Şifre Nasıl Konulur?

Sesli görüşmeden tutunda, mesajlaşma veya medya alışverişi yaptığımız WhatsApp uygulamasında özel hayatımız başta olmak üzere, pek çok içeriği paylaşıyoruz. Her ne kadar WhatsApp uygulamasını kullanmaktan memnun olsak ta, telefonumuz izinsiz kullanıldığında özel bilgilerimiz istemediğimiz kişilerin eline geçebiliyor. Bu durumdan kurtulabilmenin ise iki farklı yolu var: Bunlardan ilki, telefonumuza şifre koymak ya da, kullandığımız WhatsApp uygulamasına şifre koymak. Bu yöntemler arasında ise, WhatsApp uygulamasına şifre koymak elbette ki en güvenli yöntem. Peki, WhatsApp’a nasıl şifre konulacağını merak ediyorsanız, bu sorunun yanıtı şu şekilde:

Fenomen-Whatsapp-Diyalogları-1

Öncelikle Google Play Market üzerinden Smart AppLock uygulamasını telefonunuza kurmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra ise, açtığınız uygulama sizden bir parola ister. Bu varsayılan parolayı 7777 olarak girin. Daha sonra uygulamalar sekmesine giderek karşınıza çıkan Ayarlar>şifre ve desen uygulamasından şifrenizi istediğiniz şekilde değiştirebilir ya da şifre için herhangi bir desen belirleyebilirsiniz. Bundan sonraki adımda ise, + butonuna basın ve WhatsApp veya şifrelemek istediğiniz herhangi bir uygulamayı seçin ve WhatsApp’ ınızı kolayca şifreleyin.

whats app

Şifreleme işleminizi gerçekleştirdikten sonra, artık WhatsApp yazışmalarınızın güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Android telefonlarda yapılan şifreleme işlemini İPhone ve İpad telefonlarda yapabilmek içinse, telefonunuza jailbreak uygulamasını ve ardından da Cydia ve tweak uygulamalarını kurmanız gerekiyor.  Jailbreak uygulaması sayesinde İPhone telefonlarda BioProtect, Watusi veya WhatsApp++ tweak’leri ile WhatsApp uygulamalarınızı koruyabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan PS4 Oyunları Artık Masaüstüne Geliyor! başlıklı makalemizde Masa üstü, Playstation 4 ve Shuhei Yoshida hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

PS4 Oyunları Artık Masaüstüne Geliyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478