Whatsapp mesajlarınızı saklıyor mu?

whatsapp
WhatsApp’ın şu anda en fazla metin tabanlı mesajlaşma aracı olarak kullanılan uygulama olduğunu söylememiz yanlış olmaz. 500 milyonu geçkin kullanıcısı bulunan WhatsApp, kişisel bilgileri toplamayı seven Facebook tarafından satın alındıktan sonra bilgilerimizi toplamaya devam ediyor mu ?

Hangi Bilgiler Saklanmıyor?

Whatsapp gizlilik bilgilerine göre kişi isimleri ve konumlarını saklamıyor. Bunun yanında whatsapp cihazınızdan gönderdiğiniz verilerinde sorumluluğunu almamaktadır. Yani hacklenirseniz mesuliyet sizde.

Mesajlarınız Saklanıyor Mu?

Whatsapp aslında mesajlarınızı saklamıyor.Yani whatsapp sunucusunda mesajlarınızı  sadece 30 gün barındırıyor. Bunun yanında whatsapp günlük bilgileri de saklıyor; gönderilen numaralar, zaman, whatsapp üzerinden alınan dosyalar.

Gizliliğiniz Konusunda Endişeniz Varsa Ne yapabilirsiniz?

Eğer kişisel gizliliğiniz konusunda endişeniz varsa, iCloud özelliğinizi kapatabilir, profil resminizi, son göründüğünüz tarihi ve durumunuzu sadece adres defterinizdeki kişilere göstermeyi tercih edebilirsiniz. Ya da telefonunuz üzerinde whatsappı belirli uygulamalarla şifreleyerek mesajlarınız vb. bilgilerinize ulaşılmasını engelleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Twitter'ı Geçti! başlıklı makalemizde instagram ve twitter hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Apple’dan 2014’ün En İyileri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478