WhatsApp Mesajları Okunabilir Mi?

Çağımızın en gelişmiş iletişim araçlarından biri olan İnternet’inde en gelişmiş uygulaması olan WhatsApp’ın 27 milyar’dan fazla kullanıcısı bulunmakta. İşte bu kadar kullanıcıya hizmet veren WhatsApp benim için en güvenilir uygulamalardan biri olarak görüyorum. Bu uygulamanın o kadar çok bilinmeyen özelliği mevcut ki say say bitmez, işte kozbon blogu altında sizlere WhatsApp ve diğer uygulamalar altında ne kadar yardımcı olmaya çalıştıysak WhatsAppın bilinmeyen yönlerini daha çözemedik.

Gel gelelim WhatsApp benim gözümde neden çok güvenilir bir uygulama, öncelikle kişiye ait bir telefondan bağlanılıp kişinin tanıdıklarıyla mesajlaşılan bilmektedir. Yani tanımadığınız kişilerle, rehberinizde numarası bulunmayan kişiler ile bir süre konuştuktan sonra sistem tarafından otomatik olarak engellenmekte, o kişi yabancılarla konuştuğu için ceza almaktadır. Bunun haricinde kişileri WhatsApp üzerinden engelleyebiliyoruz ayrıca her konuşmamız herhangi bir sunucuya, klasöre, WhatsAppa ait bir sunucuya kayıt olmamakta sadece kişilerin telefonlarındaki WhatsApp klasöründeki dün gece 04.00’de alınan yedek mevcuttur. Bunun haricinde hiçbir mesajınız hiçbir yerde sizin haberiniz olmaksızın saklanmamakta ve de yedeklenmemektedir. Sadece kendi kullandığınız telefonlarda yedeklenmekte.

Bunun için WhatsApp benim için en güvenilir iletişim araçlarından biri. Her ne kadar güvenilir bir iletişim aracı olsa da, konuştuğumuz kişilerinde bir o kadar güvenilir olması gerek. Sizinle olan konuşmalarınızı başkalarına okutturmamalılar, bunun için konuştuğunuz kişilere dikkat etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Twitter’da Nasıl Çevirmen Olunur? başlıklı makalemizde twitter çevirmenlik nedir, twitter otomatik çevirmen oy kullanma ve twitter otomatik oy verme hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Android 5.1 Özellikleri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478