WhatsApp Business Nedir?

WhatsApp Business Nedir?

WhatsApp Business Nedir?

WhatsApp, akıllı cep telefonu kullanıcılarının vazgeçilmezi haline gelen ücretsiz bir sohbet uygulamasıdır. Kullanıcılarına mesaj şeklinde sohbet edebilmenin yanında sesli ve görüntülü sohbet edebilme imkânı da sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kullanıcılar arasında içerik gönderimine de imkân sağlamaktadır. Bu gibi başlıca sohbet hizmetlerini gerçekleştirmesi birçok kullanıcıyı çok fazla memnun ederken son günlerde geliştirmiş olduğu WhatsApp Business uygulaması ile birliktea de kullanıcılarının büyük bir bölümünün memnuniyetini kazanmayı başarmıştır.

Birçok sosyal medya platformu gibi sürekli yenilikler getirerek kullanıcı memnuniyetini en üst seviyeye taşımayı hedefleyen WhatsApp uygulamasının yeni geliştirmiş olduğu WhatsApp Business uygulaması kullanıcılar tarafından çok merak edilmektedir. Bu merakı gidermek için bu makalemizde birkaç bilgi paylaşımında bulunacağız.

WhatsApp Business Nedir?


WhatsApp Business Nedir?

WhatsApp Business Nedir?

WhatsApp Business, işletmelerin müşterileri ile olan iletişimlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla kurulmuş olan bir uygulamadır. İşletmeler, kurmuş oldukları kurumsal sohbet hesapları sayesinde müşterilerinin istek ve şikâyetlerine, edinmek istedikleri bilgilere anında karşılık verebilmektedirler. Bu sayede iletişim konusunda müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşıma imkânına sahip olabilmektedirler.

WhatsApp Business Kullanılır?

Öncelikle cep telefonunuzun uygulama marketi (Play Store veya App Store) üzerinden uygulamayı cep telefonunuza yükleyebilirsiniz. Kurulum aşaması tıpkı normal WhatsApp uygulaması gibi işlemektedir. Öncelikle üyelik için bir cep telefonu numarası doğrulaması gerekmektedir. Ardından işletmenizle alakalı bir profil fotoğrafı eklemeniz ve ardından işletmenizi tanıtma niteliğinde birkaç bilgi (işletme kategorisi, mesai saatleri, web sitesi vb.) girmeniz gerekmektedir.

WhatsApp Business Avantajları Nelerdir?

Her işletmenin hizmet verdiği mesai saatleri bulunmaktadır. Bu saatler dışında sizinle iletişime geçmek isteyen müşterilerinize önceden belirlediğiniz bir otomatik mesajın gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Hızlı cevaplar özelliği sayesinde daha önceden belirlemiş olduğunuz bazı cümlelerin ilk birkaç harfini ya da kelimesini yazdığınızda belirlemiş olduğunuz cümleyi gönderebilme imkânınız oluşmaktadır. Bir nevi kelime düzeltme ve önerme aracı gibi işlemektedir.

Web WhatsApp özelliği sayesinde bilgisayarınız üzerinden de işletmenizin sohbet uygulamasını takip edebilme imkânınız bulunmaktadır.

Uygulama içerisinde bulunan istatistikler özelliğini kullanarak işletmenize gelmiş olan ve sizin yanıtlamış olduğunuz mesajlarının sayısını görebilmeniz mümkün olmaktadır. Bu istatistiki bilgiler ışığında ise işletmenizin müşteriler ile iletişimi konusunda mevcut yol haritasının doğruluğu konusunda fikir sahibi olabilmeniz mümkün olmaktadır.

WhatsApp Business Onaylanmış İşletme Hesabı Nedir?

WhatsApp, işletmelerin sağlamış olduğu hizmetleri taklit etmek isteyen art niyetli kişi ve kurumlara karşı tedbir amaçlı olarak böyle bir hizmet sunmaktadır. Hesapların yanında bulunan tik işareti yardımıyla hangi işletmelerin hesaplarını doğrulattığını anlayabilmek mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Hater Uygulaması Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Playstation 4 Güncelleme Nasıl Yapılır?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478