WhatsApp 3D Touch Desteği Sundu!

Anlık mesajlaşma platformları yaygınlaşmaya devam ediyor. Bu konuyla ilgili en fazla tercih edilen uygulama ise WhatsApp olarak dikkat çekiyor. Kullanıcıların birçok özellik sunan ve mesajlaşmayı çok daha kolay bir hale getiren WhatsApp indirme rakamlarını arttırmaya devam ediyor.

WhatsApp yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Uygulamanın bugün güncellenen versiyonunda iOS işletim sistemini kullanan iPhone6s ve iPhone 6s Plus cihazlarında bulunan 3D Touch özelliğini desteklediği görülüyor. Bu da, uygun cihazları kullanan kullanıcılar için önemli avantajları beraberinde getiriyor.

WhatsApp 3D Touch İle Gelen Yenilikler!

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile birlikte hayatımıza giren 3D Touch özelliği ile birlikte cihazınızın ekrana bastırma şiddetine göre uygulamaları açıyor. Yani, bir mail geldiğinde hafif basmanız durumunda maili işaretlerken, şiddetli basmanız durumunda maili otomatik olarak açıyorsunuz. Buna da Peek ve Pop adı veriliyor. Bu da zamandan kazanmanızı sağlıyor.

whatss

WhatsApp 3D Touch özelliği ile birlikte sohbetlerinizde gönderip aldığınız video, fotoğraf, konum gibi bilgileri bastırma şiddetine göre açabileceksiniz. Bunun yanı sıra uygulamaya girmeden konum, fotoğraf gibi ögeleri görme şansı elde edeceksiniz.

Yani, 3D Touch desteği ile birlikte iPhone 6s ya da iPhone 6s Plus cihazınıza gelen WhatsApp mesajlarında ekrana basma şiddetine göre otomatik özellikler ekleyebileceksiniz. Örneğin gelen mesajı okumak yerine işaretleyebilir, sadece medya dosyalarını sırf bastırma şiddeti ile tek bir hamlede görebilirsiniz.

WhatsApp 3D Touch özelliğinin yanı sıra son güncelleme ile birlikte önceden görülen bazı hataları düzeltti. Bunun yanı sıra Arapça gibi sağdan yazılan dillerin de desteği eklendi. Bu da hem kullanıcı sayısının artmasına hem de uygulamanın hitap ettiği kesimin yaygınlaşmasına neden olacaktır.

WhatsApp 3D Touch desteğini edinebilmek için iPhone 6s cihazınızdan WhatsApp uygulamasını güncellemeniz gerekmektedir. Gerekli güncellemeyi yaparak, hatalarda arındırılmış ve 3D Touch özelliği eklenmiş bir WhatsApp’a kavuşma imkanı elde edebileceksiniz.

WhatsApp duyurduğu son gelişmenin ardından özellikle iPhone 6s kullanıcıları arasında daha da yaygınlaşacak gibi görünüyor. Daha önceden Facebook, Twitter gibi programlarda 3D Touch destekli uygulamalarını yayınlamışlardı. Bakalım başka hangi uygulamalar bu gelişmiş özelliğe uyum sağlayabilecek?

Bir önceki yazımız olan iOS 9.1 Beta 5 Çıktı! başlıklı makalemizde apple son haberler, ios ve ios 9 sorunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Yerli Otomobil Karşınızda!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478