Wacom Inkathon mürekkep internetini güçlendirecek

Wacom, dijital mürekkebin gücüne inanan ve mürekkebe dayalı uygulamalara ilgi duyan yazılım geliştiriciler için yeni bir meydan okuma olan Inkathon’u bugün tanıttı. Wacom’un Inkaton yarışması yeni başladı ve 6 Kasım 2015’e kadar başvurular devam edecek. İyi bilinen hackathon kavramını benimseyen Wacom dijital mürekkep kullanılan uygulamalara ilişkin yeni ve taze fikirleri arıyor. Yarışmanın kazananı 20.000 ABD Doları tutarında ödülle evine dönecek ve yeni uygulama için tam pazarlama desteği alacak. İkinci 10.000 ABD Doları, üçüncü ise 5.000 ABD Doları ile ödüllendirilecek. Son olarak, oylamaya katılan kişilerin belirli bir uygulama için kullandığı oyların sayısına göre seçilen izleyicilerin favori yarışmacısı da 5.000 ABD Doları kazanacak.

Fikirler dünyayı şekillendirir. Fikirlerin toplanması, paylaşılması, düzenlenmesi ve teknik kısıtlamalar olmaksızın oluşturulabilecek bir formata aktarılabilmesi gerekir. Wacom Platformlar ve Uygulamalar İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Faik Karaoğlu, “Wacom’da yaratıcılığın hepimizde var olduğuna inanıyoruz, o yüzden fikirlerin taslağını dijital olarak çizmek için kendi ellerimizi kullanma özgürlüğü her türlü girdi cihazında tanınmalıdır” diyor. Dijital mürekkebin gücüne ihtiyaç duyduklarını belirten Karaoğlu’na göre, dijital mürekkep esnek, işbirliğine dayalı, her zaman her yerde ve dışavurumcu olmakla birlikte 21. yüzyıldaki yaratıcı düşünürlerin taleplerine verilebilecek en iyi yanıt.

Analog dünyada yaratıcı düşünme özgürlüğü ile dijital olarak paylaşma, şekillendirme ve düzenleme avantajlarını kusursuz bir şekilde birleştiren dijital mürekkep fikrini geliştirmenin başka bir yolu da Inkathon. Analog ve dijital dünya arasındaki eksik bağlantı, yarışmada geliştiricilerin kullanacağı Wacom’un evrensel mürekkep teknolojisidir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Samsung Galaxy S7 İşlemcisi Yolda başlıklı makalemizde Samsung Galaxy S7 işlemcisi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Şarjı 1 Hafta Süren iPhone 6

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478