Vine’ın Kurucusu Donn Hoffman’dan Yeni Sosyal Ağ Peach!

Facebook ve Twitter gibi en büyük sosyal ağlar başta olmak üzere, son zamanlarda yeni yeni sosyal ağların kullanıma girdiğini söylemek  gerek. Yeni açılan bu sosyal ağlardan sonuncusu ise, video paylaşma platformu olarak ünlenen Vine’ın kurucusu Donn Hoffman’ın kurduğu Peach adlı sosyal medya uygulaması.

Peach adlı sosyal medya uygulaması, şimdilik sadece İOS platformu için hazırlanmış. Uygulamanın çalışma şekli ise, diğer medya uygulamaları ile oldukça sıkı bir benzerlik gösteriyor. Yani Facebook ya da Twitter’da yaptığımız gibi bu uygulamada da fotoğraf, video ve de GIF paylaşabilmeniz ya da sayfanıza arkadaşlarınızın görmesini isteyeceğiniz durum bildirimleri atabilmeniz mümkün. Bunun yanı sıra, Peach uygulamasında diğer uygulamalarda bulunmayan sihirli sözcükler adı verilen bir etiketleme sistemi de mevcut. Bu da belli kelimeleri seçerek paylaşım yapabilmeniz anlamına gelmekte. Öyle ki, bu etiketleme siteminde örneğin ‘draw’ sihirli kelimesini seçtiğinizde yazı yazmak yerine çizim yapabiliyor, ya da ‘song’ kelimesini seçtiğinizde o an dinlediğiniz şarkıyı paylaşabiliyorsunuz ki bu da uygulamanın oldukça ilgi çekeceğinin bir göstergesi diyebiliriz.

peach uygulama 1

Ayrıca Peach uygulamasında bulunan 3D touch özelliği sayesinde uygulamanın daha eğlenceli hale geldiğini söylemekte de yarar var. Bu özelliklere ek olarak uygulamanın en iyi özelliklerinden birinin de kullanımı kolay hale getiren oldukça sade ara yüzü olduğunu belirtmek gerek. Yeni sosyal medya uygulaması Peach’i denem isterseniz, ücretsiz bir şekilde telefonunuza indirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan İPhone'de Kalkacağı Söylenen Kulaklık Girişi Kullanıcıları Ayağa Kaldırdı! başlıklı makalemizde apple, iPhone 7 ve İPhone 7S hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Zeiss Lens’ ler Sayesinde Telefonunuzla Profesyonel Fotoğraflar Çekebilirsiniz!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478