Vine Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda çıkan teknolojik gelişmelerin yanı sıra var olan uygulamalara eklenen yeni yazılımlar da dikkat çekmeyi başarmaktadır. Bunlar arasında özellikle twitter kullanıcıların sıklıkla duyduğu bir isim olarak Vine uygulaması karşımıza çıkmaktadır. Geçtiğimiz yıldan bu yana kullanılmakta olan bu uygulamayı akıllı telefonlarınıza App Store’dan yükleyebilmeniz mümkün olmaktadır.

Akıllı telefonlarınızın yanı sıra tabletlerinizde de kullanabileceğiniz bu yeni akıllı telefon uygulaması ile videolar çekerek arkadaşlarınızla paylaşabilmeniz mümkün olmaktadır. Çekeceğiniz videoların ise genel olarak üç farklı özelliğe sahip olduğunu görebilmeniz mümkün olmaktadır. Vine uygulaması içerisinde bulunan özelliklerden birincisi çekeceğiniz videoların en fazla 7 saniye uzunluğunda olabilmesidir. Bir diğer özelliği durdurarak kaydetme olup, uygulamanın üçüncü özelliği ise hareketli GIF resimlerde olduğu gibi kesintisiz olarak ardı ardına oynatılabilmesidir. Üstelik bu oynatmalar için 3 video ya da 5 video gibi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Vine Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bu uygulamayı kullanabilmek ise oldukça basittir. Uygulamayı App Store’dan indirdikten sonra kayıt olarak bir profil oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için hem herhangi bir mail adresinizi kullanarak yeni profil oluşturabilmeniz hem de twitter hesabınız ile giriş yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Bu uygulamada bir video oluşturabilmek için ana sayfa ekranında sağ üst köşede bulunan video ikonuna tıklamanız yeterlidir. Bundan sonra ekrana dokunarak video kaydetmeniz ve parmağınızı kaldırdığınızda kaydı durdurabilmeniz mümkün olacaktır.

Kullanımı oldukça kolay olan Vine uygulaması ile çektiğiniz videolarınızı twitter hesabınızdan ve Facebook üzerinden rahatlıkla paylaşabilmeniz mümkün olacaktır. Bu videoya internete girebilen herkesin ulaşabilmesi mümkün olduğundan bu konuya dikkat etmeniz de önem taşımaktadır. Tüm bunlara dikkat ettikten sonra yapmanız gereken sadece sevdiğiniz ve paylaşmak istediğiniz anları videoya kaydederek eğlenceli paylaşımlar gerçekleştirmeniz olacaktır. Bol video çekip bol paylaşımda bulunmak için ücretsiz olarak uygulamayı hemen indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Videolar Konusunda YouTube'un En Büyük Rakibi Olmaya Hazırlanıyor! başlıklı makalemizde Facebook, facebook vs youtube ve facebook youtube'a karşı hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İnternet Alışverişi Güvenli Midir?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478