Uzay’dan İnternet Geliyor!

Günümüz teknolojik dünyasında internet artık zorunlu bir konu haline gelmiştir. Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde evlerin ve iş yerlerinin büyük bir bölümünde internet kullanımı mevcuttur.

İnternet konusunda mobil dünyanın da işin içine girmesiyle birlikte sadece evlerden değil yolculukta ve her yerden internet kullanımı mümkün olmaktadır. Üstelik kablosuz veri bağlantısıyla donanıma da gerek kalmıyor.

İnternet bu kadar yaygınlaşmışken bu konuyla ilgili önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. SpaceX firması bu konuyla ilgili Facebook, Google gibi firmalardan farklı olarak çalışmalar yürütmeye devam ediyor.

SpaceX firması uzaydan internet konusunda yaşanan gelişmeleri paylaştı. Ortaya şaşırtıcı sonuçlar çıkmaya devam ediyor.

Uzay’da İnternet Dağıtımı!

SpaceX firmasının asıl hedefi uzaydan internet dağıtımı olarak belirlendi. Elon Musk önderliğinde uzay ve roket çalışmaları yapan bilimsel şirket SpaceX konuyla ilgili olarak son gelişmeleri paylaştı.

spacee

SpaceX firması büyük bir titizlikle ve gizlilikle sürdürdüğü çalışmalarda test aşamasına kadar gelmiş durumda. Bu konuyla ilgili en önemli adım ise dünya yörüngesine bir uydu yerleştirilmesi olacak.

Herkese İnternet!

SpaceX firması uzaydan internet dağıtımı yaparak, dünya üzerinde internet ile tanışmamaış insanları da internet dünyasıyla tanıştırmak istiyor.

SpaceX firmasının gizlilikle yürüttüğü projenin ortaya çıkması ise, firmanın ABD Federal İletişim Kurulu‘ndan izin almak için dilekçe iletmesiyle mümkün oldu.

SpaceX firması dilekçe sonucunda gerekli izinleri alabilirse önümüzdeki birkaç yıl içinde test çalışmalarına resmen başlayacak. Bu doğrultuda uzaya gönderilecek uydu ile bağlantı elde edilecek ve çok kısa bir sürede dünyada istenilen bir noktaya bağlantı gönderilebilecek.

Tüm dünyaya kesintisiz internet sunmak için bu projeyi başlatan SpaceX firması internet dağıtan uyduların yapımını tamamlamak üzere. Böylece test aşamasına geçiş yapılabilecek. Bu da yakın bir zamanda tüm dünyaya iletilecek hızlı internet bağlantısı anlamına gelecek.

Teknoloji dünyasında büyük bir heyecana neden olan bu projenin nasıl sonuçlanacağı büyük bir merakla bekleniyor. Bakalım SpaceX‘in yaptığı bu önemli atılıma Facebook, Google gibi dev firmalar nasıl bir yanıt verecek.

Görünen o ki internet girmeyen hiçbir ev kalmayacak ve herkes bu zengin dünya ile tanışma fırsatı bulacak.

Bir önceki yazımız olan Trojenler Poker'e Bulaştı! başlıklı makalemizde eset, online kumar sayfaları ve poker sitesi trojen sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

FIFA 16 Ultimate Team Çıktı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478