Usb Belleklerimize Artık Şifre Koyabileceğiz

toshiba şifreli usb bellek

Veri depolama ve aktarımında sürekli kullandığımız USB bellekler iyi bir güvenlik sağlamıyor ve bu da özel verilerimizin korunmasını güçleştiriyor. Toshiba’nın şifre panelini kendi üzerinde olan  USB bellekleri ise belleğin şifresini bilmeyen birinin verilere ulaşmasını neredeyse olanaksız hale getiriyor.

Üzerinde 0’dan 9’a kadar rakamlar bulunan bellekte bir de cihazın kilidini açıp kapatmaya yarayan bir kilit tuşu bulunuyor. LOG’un haberine söz konusu olan USB belleğin şifresi tanımlandıktan sonra işlem yapılmak istendiğinde şifre giriliyor ve belleğe erişim sağlanmış oluyor.

Şifre 10 kez yanlış girildiği zaman içindeki bilgiler siliniyor

Cihazın bilgisayardan çıkarıldıktan sonra otomatik olarak güvenlik sistemi tekrar aktif hale geliyor. Rakamların üzerinde bulunan LED ışıklar aracılığıyla kilidin açık olup olmadığı anlaşılabiliyor. Eğer şifre 10 kez üst üste yanlış girilirse belleğin içindeki bütün veriler siliniyor ve bu sayede kötü niyetli kişilerin verilere ulaşması engelleniyor.

Daha çok devlet kurumlarında kullanılması amacıyla üretilen bu USB belleğin 4 GB, 8 GB, 16 GB ve 32 GB olmak üzere 4 farklı versiyonu bulunuyor. Cihazın farklı kapasiteye sahip modellerinin fiyatları 60 dolar ve 180 dolar arasında değişebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Samsung yeni Series 9 dizüstü ve Series 7 masaüstü bilgisayarını tanıttı başlıklı makalemizde ces 2015, samsung ve samsung ces 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Rockstar, GTA 5’in Satış Rakamlarını Açıkladı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478