Ücretsiz Numara Engelleme Uygulamaları

Ücretsiz Numara Engelleme Uygulamaları

Günümüz teknolojisinin belki de en büyük sorunlarından biri telefonların sürekli bilinmeyen numaralar tarafından aramalara ve mesajlara maruz kalmasıdır. İstenmeyen bu numaraların aramalarını ve mesajlarını engelleme imkânına sahibiz. Hem de uygun fiyatlı ve ücretsiz uygulamalar yardımı ile. Google Play’den Android akıllı telefonlarınıza yükleyeceğiniz uygulamalar ise şunlar;

Calls Blacklist: İstenmeyen aramaları ve SMS leri engeller. Telefonu çok kasmaz ve pil tüketimi azdır. Listenizde ki numaraları veya herhangi bir numarayı engelleyebilirsiniz. Ayrıca telefon gelen mesaj ve aramaları kaydeder sizi istediğiniz zaman bilgilendirir. Ve ücretsizdir.

Çağrı Önleme: Kolaylıkla kara liste oluşturarak numara engelleme işlemi yapabilirsiniz. En iyi yanı ücretsizdir olmasıdır.

Truecallar–Arayan Kimliği: bu uygulama ile rehberinizi daha kullanışlı hale getirebiliyorsunuz. İstenmeyen numaraları engeller ve tanınmayan numaraları tanımlamanızı ister ve ücretsizdir.

Numara Ve SMS Mesaj Engelleme: istenmeyen numaraları aramalara ve mesajlara karşı engelleyebilirsiniz. Ayrıca reklam arama ve mesajlarını da engelleme imkânı sunar. Engellenen içerikler kayıt edilir. Bir de zamanlama özelliği var örneğin 12.00-13.00 arası tüm çağrı ve mesajları engelleyebilirsiniz.

Kara Liste:  İstenmeyen numaralardan, spam mesajlardan, reklam şirketlerinden, GSM operatörlerinden istenmeyen hiçbir bilgi alınmaz. Aramalar ve mesajlar engellenir. Gelen mesajlardan istenmeyen sözcükleri de bu uygulama ile engelleyebilirsiniz. Bu uygulamada ücretsizdir.

Blok SMS-Blok Çağrı-SMS:  İstenilen numaraları engeller, gelen aramalar ve mesajlar sizi rahatsız etmez. Bilinmeyen veya özel numaraların aramalarını ve masajlarını keser. En iyi tarafı ücretsiz olmasıdır.

Kara Liste (Blok Aramalar&SMS):  siyah ve beyaz listesi vardır ve siyah liste aramaya engellediğiniz kişilerden oluşur. Güvenilir bir koruma sağlar ve tüm cihazlar ile uyumlu çalışır. İstenmeyen arama ve mesajlar kaydedilir. Ücretsizdir.

CIA- Çağrı Tanımlama/Engelleme:  süper b,ir uygulamadır ve bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu adresini belirterek hazırlıklı olmanızı veya cevap vermemenizi sağlar.  Tabi istediğiniz numaralara engelleyerek arama yapmasını ve mesaj atmasını engelleyebilirisiniz. Android ve İphone ile uyumla çalışır.  Reklam ve pazarlamacı aramalarını engelleyebilirsiniz. Ayrıca rehber yedekleme özelliği ile telefon değişikliğinde kişilerinizi kaybetmezsiniz. Ekranda tutma seçenekleri vardır ve sizin seçimize göre ayarlanır.

Black List:  Kara liste açarak istenmeyen kişiler engellenir. Bilinmeyen numaralardan gelen arama ve mesajları da engelleyebilirsiniz. Belleği yormaz ve pil tüketimi azdır.

Whoscall – Arayan ID Ve Enge: Aramaları tanımlar ve isteğe göre engeller.  İstenmeyen numaralar engellenir ve arama ve mesaj bildirimlerini görmezsiniz. Android v2.3 ve üstü işletim sistemine sahip telefonlarda uyumlu çalışır.

Aşağıdaki uygulamaları kullanarak ücretsiz bir şekilde numara engelleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Easy Blacklist – Call Sms,

Blacklist Free,

Blacklist Plus – Call Blocker,

Blacklist-Sms, Mms, Call Blocker,

Call Control – Call Blocker,

Call Blocker Free,

Mr. Number-Block Calls & Spam,

Sms And Call Blocker,

Call Blocker And Text Blocker,

Master Call Blocker,

Call Filter,

Blacklist – Sms /Call.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Samsung Uyku Düzeninizi Ölçek İçin Cihaz Yaptı! başlıklı makalemizde samsung ve SlEEpsense hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Philips AmbiLux TV Tanıtıldı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478