Ücretsiz Google Uygulamalarından Bazılarını Telefonunuza Yükleyerek Android Keyfi Yaşamanız Mümkün!

Google’ın ücretsiz uygulamaları sayesinde telefonunuza Root yapmadan Android deneyimi yaşamanız mümkün.

Android telefonlar için kullanılan son sürüm olan Marshmallow güncellemesi, maalesef sadece en yüksek Android telefon modelleri ve birkaç seviye düşük modeller için geliyor. Bu da diğer telefonların Marshmallow güncellemesi alamayacağı anlamına geliyor. Ancak Google’ın ücretsiz olarak sunduğu bazı uygulamalar sayesinde cihazınızda Marshmallow sürümünü kullanıyormuşsunuz gibi bir izlenim uyandırabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, Google’ın uygulamalarını telefonunuza yüklediğinizde Marshmallow’ un bütün özelliklerinden faydalanabileceğinizi düşünmemeniz gerekiyor çünkü bu maalesef gerçekleşmiyor ancak Google tarafından üretilmiş olan bu uygulamalar sayesinde cihazınızın hem ara yüzü değişiyor, hem de Android’le tam uyum sağlamasından dolayı telefonunuzun performansı eskisine oranla artacak.

Kişi listesi, telefon, kamera ve daha birçok Google uygulamasının hepsini yüklemek istemeyebilirsiniz, ancak bu uygulamalardan birçoğunu beğeneceğinizi söylemek mümkün.

Google

En çok kullanılan bu Google uygulamalarından ilki ise Google Now Loncher yani Google Asistan uygulaması. Bu uygulama, asistan kartlarına tek bir hareketle erişebilmenizi sağlayarak ana ekranınızı daha kullanışlı hale getirmeyi amaçlıyor. Asistan kartınız sayesinde randevularınıza yetişmek için çıkmanız gereken saati hatırlayabilir, uçuş saatiniz geldiğinde check-in yapmanız ve daha pek çok uygulamayı yapabilirsiniz.

Bir diğer Google uygulaması ise Google Fotoğraflar uygulaması. Eksik özellikleri tamamlanan bu uygulama, şimdi daha çok dikkatinizi çekebilir.

Bir başka uygulamada, Google’ın görüntülü sohbet için geliştirdiği Hangouts uygulaması. Bu uygulamayı kullanarak arkadaşlarınızla görüntülü, sesli konuşmalar yapabilir ve uygulamayı SMS yöneticisi olarak kullanabilirsiniz.

Ayrıca Google’ın kişiler (APK) ve telefon (APK) uygulaması da kullanmak isteyebileceğiniz diğer uygulamalar arasında.

Bir önceki yazımız olan Lenovo, Helio P10 İşlemcili Lenovo K5 Note'u Duyurdu! başlıklı makalemizde lenovo ve Lenovo K5 Note hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Lenovo, Helio P10 İşlemcili Lenovo K5 Note’u Duyurdu!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478