Uçan Araba AeroMobil Büyük Beğeni Topladı

Avusturya’nın Viyana şehrinde düzenlenen teknoloji fuarı Pioneers Festivalinde tanıtılan uçan otomobillerin ilk gelişmiş örneği AeroMobil 3,0 görücüye çıktı.

Uçan Araba AeroMobil Büyük Beğeni Topladı 1

2. Bilim kurgu filmleriyle hafızalarda yer eden uçan otomobillerin ilk gelişmiş örneği Avrupa’da düzenlenen bir bilim fuarında görücüye çıktı. Şimdiye kadar birçok kez değişik tasarımlarla gündeme gelen uçan otomobil konsepti araştırmacıların iştahını kabarttı.

Uçan Araba AeroMobil Büyük Beğeni Topladı 2

3. AeroMobil 3.0 adı verilen ve ticari üretime hazır hale gelen kanatlı aracın prototipi, Avusturya’nın Viyana şehrinde düzenlenen teknoloji fuarı Pioneers Festivali’nde ilgi odağı oldu.

Uçan Araba AeroMobil Büyük Beğeni Topladı 3

4. Geleceğin otomobili olarak adlandırılan ve hem havada hem de karada gidebilen araç, karada 160, havada ise 200 km hızla ilerleyebiliyor. Dolu bir depo ile 875 km mesafe kat edebilen uçan otomobil, sürüş testlerinden başarıyla geçti. Stefan Klein ve Juraj Vaculik adlı iki mühendis tarafından tasarlanan AeroMobil, geleceğin otomobil konseptini değiştirmeye aday gözüküyor.

Uçan Araba AeroMobil Büyük Beğeni Topladı 4

5. Bununla birlikte teknoloji üretimine sahip diğer ülkeler arasında da uçan otomobil piyasasına girmek için büyük bir yarış var. Örneğin ABD’nin Massachusetts eyaletinde benzer çalışmalar yürüten bir firma, Transition adını verdikleri aracın üretim iznini aldı ve 300 bin dolara satışa çıkaracağını duyurdu.

Uçan Araba AeroMobil Büyük Beğeni Topladı 5

6. Hollanda’da faaliyet gösteren bir başka firma ise helikopter özelliğine sahip bir otomobili, 2016 yılında piyasaya süreceğini ve 395 bin dolara satacağını duyurdu.

Uçan Araba AeroMobil Büyük Beğeni Topladı 6

7. Havalanabilmesi için minimum 130 km hıza ulaşması gereken araç, kalkış için 200 metre, iniş içinse 50 metre uzunluğunda bir piste ihtiyaç duyuyor. Araç ile aynı ismi taşıyan şirket, 1989 yılından bu yana geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Uçan otomobilin, piyasaya ne zaman sürüleceği ve fiyatının ne olacağı konusunda ise henüz net bir bilgi yok.

Uçan Araba AeroMobil Büyük Beğeni Topladı 7

8.

Uçan Araba AeroMobil Büyük Beğeni Topladı 8

9.

Uçan Araba AeroMobil Büyük Beğeni Topladı 9

10.

Uçan Araba AeroMobil Büyük Beğeni Topladı 10

11.

Uçan Araba AeroMobil Büyük Beğeni Topladı 11

12.

Uçan Araba AeroMobil Büyük Beğeni Topladı 12

13.

Uçan Araba AeroMobil Büyük Beğeni Topladı 13

14.

Uçan Araba AeroMobil Büyük Beğeni Topladı 14

15.

Uçan Araba AeroMobil Büyük Beğeni Topladı 150

Bir önceki yazımız olan Rus Şirketin Piyasaya Sunduğu Yeni Akıllı Telefon başlıklı makalemizde YotaPhone 2 fiyatı, YotaPhone 2 özellikleri ve YotaPhone 2 resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Instagram Twitter’ı Geçti!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478