Twitter’da Türkçe Şikayet!

Dünyanın en önemli sosyal medya sayfalarından olan Twitter’da şikayet konusu ülkemiz açısından hep sorun olmuştu. Ünlü mikroblog sitesi Twitter’da şikayet için Türkçe desteği bulunmuyordu.

Türkçe Şikayet Aktif Oldu!

Twitter‘da kullanıcılar şikayet etmek için Türkçe destek bulamıyordu. Genellikle hazır olan İngilizce kalıplar ile şikayetler bildiriliyordu.

Twitter tarafından gün içinde bu konuyla ilgili bir açıklama yapıldı.

Twitter tarafından, “Twitter daha güvenli kullanım için son birkaç aydır yaptığı şikayet bildirme mekanizmalarındaki değişiklikler, yenilenmiş bölümleri ve engelleme özelliklerine bir yenisini daha eklerdi. Pek çok dilde mevcut olan Twitter Güvenlik Merkezi, artık Türkçe olarak da hizmete girdi. Kullanıcıların zorlandığı konular artık Türkçe sunulan Güvenlik Merkezinde cevap bulacak” denildi.

Twitter’da Türkçe şikayet sayesinde kullanıcıların yapacağı Türkçe şikayetler yine Türkçe olarak cevap bulacak. Bu da kullanıcılar açısından oldukça önemli bir avantaj olacak.

twitterr

Twitter tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamanın devamında, “Güvenlik Merkezi herkesin Twitter’da online güvenlik hakkında pek çok şey öğrenebilecekleri önemli bir kaynak. Bu kaynağı bize sürekli yardım eden online güvenlik uzmanlarımız tarafından oluşturuldu. Yeni sistemimiz sayesinde bu bilgilerin sizin tarafınızda da kolayca ulaşılabiliyor olmasından oldukça memnunuz. Güvenlik Merkezi, sizin güvenliğinizi sağlamak amacıyla Twitter aracı ve sözleşmelerinden yola çıkarak düzenlendi, gençler, aileler ve eğitimciler için olan kısımlar özellikle oluşturuldu” denildi.

Twitter güvenlik konusuyla ilgili eleştirilere uğrayan bir sayfa olarak bu konuyla ilgili atılım yapmaya devam ediyor. Ülkemizden Twitter’ı kullanan kullanıcıların Türkçe destek sayesinde sayfayı daha kolay kullanmaları sağlanacak.

Twitter özellikle mobil konusunda da gelişmelere devam ediyor. Aktif kullanıcı sayısı sürekli artan Twitter, gittikçe yaygınlaşıyor. Türkçe destekten sonra sayfanın kullanıcı sayısında daha büyük artış olması bekleniyor.

Bakalım Twitter başka hangi yeniliklerle karşımıza çıkacak?

Bir önceki yazımız olan Facebook'tan Büyük Yenilikler! başlıklı makalemizde Facebook, facebook 360 derece video ve facebook beğenmedim butonu hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

iOS 9 İle Gelen Yenilikler!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478