Twitter’da taşlar yerinden oynadı!

Twitter’da yaşanan büyük yönetim değişikliği ile sosyal ağın bir kez daha sorgulanmasına yol açmaktadır. Eğer Twitter’da yüksek bir konumda yer alsaydınız sizin için maalesef kötü bir gün olabilirdi. Recode’un söylediğine göre aralarında kıdemli mühendislik VP Alex Roetter küresel medya VP Katie Jacobs Stanton, ürün VP Kevin Weil ile Vine lideri Jason Toff’un da bulunduğu pek çok yönetici firmayı terk etmektedir. Bu ayrılıklar için sebepler değişse dahi bazı kişilerin diğerlerine göre biraz daha fazla kendi istekleri ile ayrıldıkları düşünülmektedir. Mesela Stanton kendi isteği ile ayrılan kişilerden biridir.

Bu ayrılıklar ani de gerçekleşse beklenmedik bir gelişme olduğu söylenmez. Twitter halen yeni kullanıcıları kendine çekmekte zorlanmakta ve yeni CEO Jack Dorsey köklü bir değişim için yönetimde pek çok değişiklik yapmaktadır. Bu durum yalnızca yönetime bu kadar geniş çapta gelen ilk etkiyi göstermektedir. Her ne kadar bu sistemin ne kadar işe yarayacağı bilinmiyor, bu durumun firmaya dışarıdan bakanlar için iyi görülmeyeceğine neredeyse kesin gözüyle bakabilir. Yeni kişiler bu rolleri üstlenmek için hazır da olsalar dahi bu kadar fazla yöneticinin bir anda firmayı terk etmesi firma içinde sorunlar varmış görüntüsünü vermektedir.

Dorsey’in yaptığı bir açıklamaya göre Stanton, Roetter ile Weil firmayı terk etmeyi tercih ediyor ve işten çıkartılmaları söz konusu değildir. İnsan kaynaklarından kıdemli isim Skip Schipper de firmadan ayrılmaya hazırlanan kişiler içerisinde yer almaktadır. Bu ayrılmalar doğal olarak önemli görev değişikliklerini de beraberinde getirmektedir. COO Adam Bain, medya ile HR da dahil olmak üzere birden fazla grupla ilgilenirken CTO (Chief Technical Officer) Adam Messinger, mühendislik, tasarım ve araştırma gibi alanlarla ilgileneceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Google'ın yeni algoritmasıyla Chrome tarayıcısını daha da hızlanmasını sağlayacak başlıklı makalemizde algoritmabrotli, chrome ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Google yeni Nexus akıllı telefonlar ile ilgili ortak isim!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478