Twitter’a bir süredir erişim sağlanamamıştır

Popüler olarak kullanılan sosyal ağ durumundaki Twitter sabah saatlerinden itibaren erişim problemleri yaşamaya başlamıştır. Gelişme ile ilgili güncel bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Yüz milyonlarca üyeye sahip olan sosyal ağların bir anda çökmesi kullanıcılar için oldukça can sıkıcı bir durum haline gelebilir. Ünlü mikro blog ağı Twitter bunlardan birisidir. Sosyal ağın zaman zaman yavaşlama ya da çökme problemleri ile karşılaştığına hepimiz şahit olmaktayız. Bugün yine aynı durum söz konusudur. Bugün saat 10.15’ten itibaren Twitter’a herhangi bir erişim sağlanamamıştır. Sosyal ağa web üzerinden giriş yaptıktan sonra anasayfa da teknik bir hata olduğuna dair bir uyarı kullanıcıyı karşılamaktadır. Mobil tarafta ise iOS uygulaması zaman zaman sorunsuz çalışmaktadır. Android uygulaması ise 1 saat önceki gönderileri göstermektedir. Twitter konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmış değil fakat daha önce de Twitter çökme problemleri yaşadığı için artık bu sorunlar çok yadırganmamaktadır.

Twitter hisseleri haftayı tarihi düşüşle kapatmıştır. Aktif kullanıcı sayısı 307 milyona yükselmiş olsa dahi rakip sosyal ağlar gibi gelir modelini genişletmeyi başaramayan Twitter mali açıdan da bir türlü beklenen büyümeyi yakalayamamaktadır. Borsalarda yaşanan düşüşle beraber firmanın hisseleri yaklaşık 20$ seviyesinin de altına inmiş durumdadır. Firmanın borsaya açıldığı günden şimdiye kadar en düşük seviye olması nedeni ile mali sıkıntıların da artmasından endişe edilmektedir. Sosyal ağa erişim an itibariyle sağlanmaya başlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Facebook'dan HTML5 değişikliği başlıklı makalemizde Facebook ve HTML5 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Parola seçimi konusunda hiç akıllanmıyoruz!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478