Twitter Moments’i Duyurdu!

Dünyanın en büyük mikroblog platformu olan Twitter‘da yenilikler tüm hızıyla devam ediyor. Kullanıcıların istekleri doğrultusunda çeşitli yeniliklere imza atan firma, Twitter Moments özelliği ile karşımıza çıktı.

CEO değişikliğine giden Twitter, yeni CEO’su ile birlikte ilk değişikliğine bugün imza attı. Her geçen gün büyümeey devam eden ve özellikle ünlü kişilerin uğrak alanı olan Twitter’da kullanıcı sayısı da sürekli artış göstermektedir.

Twitter Moments Nedir?

Twitter Moments ile birlikte, Twitter gündemi ile ilgili popüler tweetler ve tüm haberler tek bir yerde toplanacak. Hashtag sisteminden farklı bir şekilde çalışacak olan bu sistemde, konu ile ilgili tweetler, videolar, haberler tek bir çatı altında toplanacak. Kullanıcılar, tüm bu ögeleri tek bir sekmeye tıklayarak görüntüleme imkanı elde edecekler.

twitterr

Twitter’da takipçi sayısının artmasıyla birlikte önemli haberlerin takip edilmesi zorlaşıyor. Bunun yanı sıra, bilgi kirliliğine neden olan haberler sürekli olarak gündemde yer alabiliyor. Twitter Moments özelliği sayesinde tüm bu olumsuzluklar aşılacak gibi görünüyor. Bu özellik ile birlikte hem bilgi kirliliğinin önüne geçilecek hem de kullanıcıların önemli haberlerle ilgili tüm ayrıntıları tek bir noktadan takip etmeleri sağlanacak.

Twitter Moments ile birlikte konularla ve haberlerle alakalı gereksiz tüm tweetleri, fotoğrafları ve videoları kullanıcılardan arındıracak. Bu da Twitter’dan haber takip edenler için oldukça büyük bir avantaj olacak. Böylelikle kullanıcıların hem zamandan kazanmaları sağlanacak hem de doğru habere ulaşmalarına imkan sağlanacak.

Özellikle sosyal olaylarla ilgili haberlerin anlık olarak takip edildiği Twitter, kullanıcıların başka sayfalara bağlı olmamaları için yeniliklerini sürdürüyor. Son gelişme ile birlikte Twitter kullanıcıları, başka haber platformlarına girmeden, önemli haberleri tek bir noktadan takip edebilecek. Bu da sosyalleşmeyle birlikte gündemi anında takip etme imkanı sunacak.

Bir önceki yazımız olan Facebook'tan Bedava İnternet! başlıklı makalemizde eutelsat uydusu internet, Facebook ve facebook afrikaya bedava internet hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Lumia 950 ve 950 XL Geliyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478