Twitter hisseleri, haftayı tarihi düşüşle kapadı

Son zamanlarda karakter sınırını kaldıracağı iddiaları gündeme oturan Twitter dünya piyasalarının adeta çakılması sonucunda tüm zamanların en düşük borsa değerini görmektedir. Çin ekonomisinde başlayan durgunluk piyasaları da olumsuz etkiliyor. Nasdaq, Çin borsası, Dow Jones, Borsa İstanbul, S&P 500, Frankfurt DAX gibi borsalar geçtiğimiz hafta ardı ardına büyük düşüşlerle kapatmıştır. Borsaların düşmesi elbette hisse senetlerini de olumsuz etkilemekte.

Çok aktif bir şekilde kullanılmasına rağmen rakip sosyal ağlar gibi gelir modelini genişletemeyen Twitter mali açıdan da bir türlü beklenen büyümeyi yakalayamamaktadır. Geçen yılın üçüncü çeyreğinde sosyal ağın toplam aktif kullanıcı sayısı 307 milyon civarına çıkmıştır. Borsalarda yaşanan düşüşle beraber firmanın hisseleri 20$ seviyesinin de altına inmiş durumdadır. Firmanın borsaya açıldığı günden bu yana en düşük seviye olması nedeni ile mali sıkıntıların da artmasından endişe edilmektedir. Twitter için en önemli konu kullanıcı sayısında artış yakalanmasıdır. Yakın zamanda ise firmanın 140 karakter sınırını kaldıracağı konuşulmaktadır. Bununla birlikte şirketin hissedarları karakter sınırı ya da kullanıcı artışı ile pek ilgilenmiyor ve aynı zamanda mali yapının daha güçlendirilmesini istemektedir. Twitter’ın CES 2016 fuarında çok gizli bir toplantı yaptığı gerçekleştirdiği ve bu yıl için yeni planlarını masaya yatırdığı ifade edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan ZTE Nubia Z11 ön paneli sızdırıldı başlıklı makalemizde CES2016, zte ve zte nubia z11 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

ZTE Nubia Z11 ön paneli sızdırıldı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478