Twitter 140 karakteri Sonunda Kaldırıyor!

Twitter kullanıcılarının oldukça uzun bir süredir merak ettiği gelişmelerden biri de, 140 karakter sınırının kaldırılıp kaldırılmayacağıydı ki, yeni yılın girmesiyle beraber, bu konuda yapılacak yenilik haberleri de yavaş yavaş gelmeye başladı. Bu haberlere göre, Twitter 140 karakter sınırını 2016’nın ilk aylarında kaldırmaya hazırlanıyor. Bununla birlikte Twitter’ın yeni karakter sınırlamasının 1000 olacağı yönünde haberler gelmeye başladı bile. Ancak bu haberin gelişi 140 karakterin kaldırılmasını istemeyen ve kaldırılmasından yana olan kullanıcılar arasındaki tartışmaları da şimdiden alevlendirdi diyebiliriz. 140 karakterin Twitter’a özgü bir özellik olduğunu düşünen kullanıcılar, karakter sınırlamasının kaldırılmasını istemezken, diğer bir grup ise düşüncelerini tamamen yansıtamadıklarından dolayı karakter sınırlamasının kesinlikle kaldırılmasından yana.

Twitter keyboard.

Twitter keyboard.

Öte yandan, 1000 karakter kullanılarak yazılan uzun tweetlerin hem insanları gündeme dair atılan tweetleri okurken yoracağı, hem de Twitter’ ın yapısını bozacağını söylemek gerek. Bu da gündemdeki konulara ilişkin atılan tweetleri okurken extra zaman harcamak anlamına gelecek diyebiliriz.

Twitter’ın bu kararı almasının en önemli nedeni ise, kullanıcılardan gelen yorumlar. Öyle görünüyor ki, 140 karakter sınırından memnun olmayan kullanıcılar, memnun olan kullanıcılardan daha fazla. Twitter 140 karakter sınırlamasını kaldırdığında ise atılan tweetleri ‘devamını gör’ şeklindeki butona tıklayarak görmemiz mümkün olabilecek.

Her ne kadar twitterin eski kullanıcıları ‘Burası Facebook’a benzemez’ siyerek 140 karakter sınırlamasının kaldırılmasını reddetse de, Twitter’in bu değişikliği yapmaktan kaçınmayacağını belirtmek gerek. Twitter’ın bu uygulamayı kaldırmasının sonuçlarını ise zaman gösterecek.

Bir önceki yazımız olan 'Nerdesin Aşkım' Uygulamasıyla Sevgilinizi Her An Takip Edebilirsiniz! başlıklı makalemizde android, ios ve Nerdesin Aşkım hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Huawei Watch 2 Saatin Yeni Versiyonları CES 2016’da Tanıtıldı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478