Türk Mobil Oyun: Liqmo İncelemesi

Son dönemlerde mobil oyun pazarında Türk firmaların çıkardığı oyunlar, adından söz ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta kullanıcılar ile buluşan Liqmo beğeni toplamaya devam ediyor.

Türk Indie oyun stüdyosu olan Smadlabs tarafından geliştirilen oyun, indirme sayısıyla da dikkat çekiyor. Mobil oyun pazarında büyük pay hedefleyen firmanın amacı daha fazla kitleye hitap etmek ve oyunun tanıtımını yapmak.

Puzzle Etkisi

Liqmo, aynı renkte olan ve yan yana bulunan taşları yok etmeye çalıştığınız bir oyun. Oyun, 60 saniyede eş olan 3’lü olarak tanımlanmakta. Oyunda, puzzle etkisi ise ayrıntılı olarak göze çarpmaktadır.

Liqmo, arcade ve aksiyon türünden izler de taşımaktadır. Oyun son derece keyif alınan ve adeta bağımlılık yaratan bir oyun olarak tarif edilmektedir.

liqmoo

Sosyal Medya Etkisi

Liqmo oyununda dikkat çeken noktalardan biri, Facebook etkisidir. Facebook üzerinden, sadece arkadaşlarınızla sınırlı kalmadan, tüm Facebook kullanıcıları ile oynayabileceğiniz Liqmo, bu yönüyle de geniş bir kullanıcı kitlesi yakalamayı hedefliyor.

Oyunda arkadaş listeleriyle sınırlı kalınmaması son derece önemli bir avantaj. Ayrıca, Facebook gibi önemli bir platformda yer almak da önemli bir artı kazanacaktır.

Ödüller

Liqmo oyununu Eylül sonuna kadar indirip Facebook ile bağlanan herkese 1 milyon gold puan hediye ediliyor. Bunun yanı sıra Facebook kullanıcıları için her gün yeni hediyeler verileceği açıklandı.

Liqmo oyunu piyasaya sürülmeden önce çok önemli test aşamalarından geçirilmiş. Oyun, ilk etapta basit bir oyunmuş gibi görünse de, oyunda yüksek skor elde etmek için değişik taktikler oluşturmanız gerekmektedir.

Oyun stüdyosu, oyuncuların uzmanlaşması konusunda oldukça büyük emek sarf edildiğini açıkladı. Bu noktada oyuncuların skor elde etmesi için zorlanması ve oyunun gittikçe biraz daha zorlaması için çalışmaların yapıldığı da kaydedildi.

Şimdilik iOS’ta

Liqmo için hedefin tüm dünyaya açılmak olduğunu belirten Smadlabs yetkilileri, bu hedef için tanıtımlara hız verildiğini belirtti.

Liqmo şu anda sadece iOS işletim sistemi için indirilebilir durumda. Reklamsız ve ücretsiz bir şekilde oynanabilen oyunun Android sürümü olup olmayacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Bakalım oyun beklenen ilgiyi görecek ve Android dünyasında da yer alabilecek mi?

Bir önceki yazımız olan En Çok İzlenen Oyun Videoları Açıklandı! başlıklı makalemizde en çok izlenen oyun videoları, oyun inceleme videoları ve popüler oyun videoları hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

En Çok İzlenen Oyun Videoları Açıklandı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478